Advert
Advert
Advert

MİLAS’TA POLİS HAFTASI ETKİNLİKLERİ…

MİLAS’TA POLİS HAFTASI ETKİNLİKLERİ…
Bu içerik 2638 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türk Polis Teşkilatı’nın 172’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla ilçemizde tören düzenlendi… Törende konuşma yapan Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, “Sevgili Milaslı hemşerilerim 23 yıllık meslek hayatımda polisini bu kadar seven başka bir yer görmedim. Bizlere verdiğiniz bu değer ve destekten dolayı sizlere ayrıca teşekkür ederim” dedi…

Türk Polis Teşkilatı’nın 172’nci kuruluş yıldönümü, ilçemizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atatürk Anıtına Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava ve polis memurları tarafından çelenk sunulmasıyla başlayan tören, daha sonra saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle devam etti.

Yüce milletimizin hizmetindeyiz…

Günün önem ve anlamını belirten konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen, Polis Teşkilatı’nın 172’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen programa katılanlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Milas İlçe Emniyet Müdürü Ava, “Türk polis teşkilatı 172 yıl boyunca sürekli kendisini geliştirmiş, özel harekat biriminden uyuşturucu ile mücadeleye, terörle mücadeleden siber suçlara kadar her konuda uzmanlaşmış, milletimizin her zaman övgülerine mazhar olmuştur. Tabi ki bu uzun sürede birçok olağanüstü dönem yaşamış bu dönemlerden de yüzlerce şehit ve binlerce gazi vererek, acı tecrübelerle çıkmıştır. Ama hiç biri, bizlere son dönemde yaşananlar kadar acı vermemiştir. Yine de teşkilatımız hem kendi içindeki hem de tüm Türkiye’deki vatan hainlerini devletine bağlı, milletine hizmet eden, vatansever kadrolarıyla temizlemeyi bilmiştir. Tüm Türkiye’deki polis teşkilatı gibi, bizlerde Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli olarak ayda en az 240 saat çalışarak yani her bir ayda 1,5 ay mesai yaparak devletimizin ve yasalarla belirlenmiş amirlerimizin emrinde, yüce milletimizin hizmetindeyiz” dedi.

Bizlere verdiğiniz bu değer ve destekten dolayı…

“Bizler, üzerimizdeki üniformadan, bindiğimiz araca, oturduğumuz lojmandan, kullandığımız her türlü araç gerece ve silaha bu milletin vergileriyle sahip olduğumuzun bilincindeyiz” diyerek konuşmasını sürdüren Ava, “Bunun içindir ki hem devletimizi yıkmaya, vatanımızı bölmeye çalışan her türlü terör örgütü mensuplarıyla, hem de asayiş, uyuşturucu, trafik gibi her konuda suç ve suçluyla mücadelemize azimle devam edeceğiz. Sevgili Milaslı hemşerilerim 23 yıllık meslek hayatımda polisini bu kadar seven başka bir yer görmedim. Bizlere verdiğiniz bu değer ve destekten dolayı sizlere ayrıca teşekkür ederim. Sözlerimi bitirirken birlikte ortak faaliyetler yürüttüğümüz başta adliye olmak üzere tüm kurumlar yanında, özel teşekkürü hak eden, evde sabırla ve anlayışla eşlerini bekleyen, en az onlar kadar vefakar, cefakar olan meslektaşlarımızın eş ve çocuklarına şükranlarımı sunar hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Ava’nın yaptığı konuşmanın ardından anıt önündeki tören sona erdi. Törene katılanlar daha sonra Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne geçerek, burada görev yapan personellerin günü kutladı. Gün içinde Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkililerince Milas Kaymakamlık makamına ziyaret gerçekleştirilirken, Ulu Camii’nde mevlid okutulup lokma dağıtıldı.  Şehit aileleri de ziyaret edildi.

Mesajlar…

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 172’nci yılı ve Polis Haftası nedeniyle Muğla Valisi Amir Çiçek ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün tarafından birer mesaj yayımladı.

Muğla Valisi Amir Çiçek tarafından yayımlanan mesaj şöyle;

Değerli Muğlalılar,

Polis Teşkilatı’mızın Değerli Mensupları,

Kanun hâkimiyetini sağlama ve suçlularla mücadele gibi önemli bir görevi yerine getirerek, toplumumuzdaki huzur ve güven ortamını tesis eden Polis Teşkilatımızın, bu anlamlı haftası ve “Polis Günü”, Emniyet teşkilatının organizasyonunda düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

“Polis Haftası” içinde düzenlenen etkinliklerin, Polis-Halk işbirliğinin sağlanması, halkın sevgi, saygı ve desteğinin kazanılması, bu mesleğin ve yapılan hizmetlerin toplum yaşamı için öneminin vurgulanması, hizmetlerin daha çağdaş ve verimli şekilde yürütülmesi için polislerimize bir mesaj verilmesi bakımından da, büyük önemi bulunmaktadır.

Polis Teşkilatımız, toplumsal güvenin tesis edilmesi hususunda, halkın mal ve can güvenliği için gece gündüz demeden çalışmaktadır. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunmasını sağlayan polislerimiz, toplumda huzuru ve asayişi temin etmek için yeri geldiğinde gözünü kırpmadan canlarını tehlikeye atarak cesaretle ve fedakârca vazifelerini ifa etmektedirler. Türkiye Cumhuriyeti tarihine geçen 15 Temmuzda da polislerimiz canla başla vatanı bölmek, parçalamak isteyen hainlere karşı kahramanca mücadele etmişlerdir. 15 Temmuz sonrasında da darbeci hainlerin yakalanması aşamasında azim ve kararlılıkla görevlerini en iyi şekilde yerine getirmişlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 172. Yıl dönümünü kutlar, bünyesinde görev yapan değerli polislerimize bir kez daha halkımız ve şahsım adına teşekkürlerimi sunarken, vazifesini yerine getirirken şehit olan polislerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün…

Ülkemizde toplumsal huzur, vatandaşların can ve mal güvenliği için gece gündüz çalışan güvenlik birimlerinin zor bir vazifesi olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, asayiş, trafik ve daha birçok farklı birimleri ile polislerin vatandaşlarla her zaman iç içe olduğunu ve vatandaşların sevgisinden güç aldığını belirterek, “Toplumsal huzurumuz, birlik ve beraberliğimiz, bizlerin can ve mal güvenliği için vatanımızın her köşesinde mesai saati gözetmeden çalışan güvenlik güçlerimiz zor ve gurur duyacak bir vazife yerine getirmektedir. Tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum.

Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına, hukukun üstünlüğüne dayalı, temelinde vatan, millet ve insan sevgisi bulunan bir anlayış içerisinde çalışmalarını yürüten Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 172. yılında bütün polis teşkilatımızın Polis Haftası’nı kutluyor, Muğla Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Emniyet mensupları ve çalışanlarına Muğla’da adil, eşit ve güleryüzlü çalışmaları için teşekkür ediyorum.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500