Advert
Advert
Advert

91 YAŞINDA YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ…

91 YAŞINDA YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ…
Bu içerik 2082 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türk Hava Kurumu Milas Şubesi’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi… Genel kurulda yeni yönetim de belirlendi… Tek liste halinde yapılan seçimlerde mevcut başkan, 91 yaşındaki Ahmet Faik Demirkol yeniden başkanlık görevine getirildi…

3 yılda bir yapılan THK Milas Şubesi’nin 2017 Olağan Genel Kurul Toplantısı Kadıağa Caddesi’ndeki şube binasında yapıldı.

Destekte bulunan herkese teşekkür ediyorum…

1977 yılında ilk kez THK Milas Şubesi Başkanlığı görevine seçilen ve 40 yıldır başkanlık görevini sürdüren 91 yaşındaki Ahmet Faik Demirkol genel kurulda bir konuşma yaparak, “91 yaşımdayım. 40 yıldır THK Milas Şubesi Başkanı olarak görev yapıyorum. Allah’a şükür şimdiye kadar yaptığımız tüm çalışmalarda Milaslı hayırseverler bizleri yalnız bırakmadı. Destekte bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

THK’nın fitre, zekat ve kurban, kurban derisi bağışları konularında Milaslıların yoğun ilgi gösterdiği bir kurum olduğunu ifade eden Demirkol, “Çalışmalarımızda şimdiye kadar Milaslılar bizleri yalnız bırakmadı. Onların destekleriyle havacılık alanında önemli çalışmalar yapıldı. Maddi durumu iyi olmayanların zor günlerinde yanında olundu. 16 Şubat 1925 tarihinde Türk Tayyare Cemiyeti adıyla Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu, Türk Hava Kurumu şimdilerde, Türk Hava Kurumu Üniversitesi, THK Uçuş Akademisi, Gökçen Havacılık, Eskişehir, İzmir, Antalya, Erzincan ve Sinop’ta bulunan Havacılık Eğitim Merkezleri Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren 400’ü aşkın şubesiyle, gökyüzünde sürekli kanat çırpan kocaman bir aile oldu” dedi.

Gelirler sıralamasında Milas ilk 10’da…

2016 yılı gelir sıralamasına göre Türkiye genelindeki 400’ü aşkın THK Şubesi içinde Milas’ın ilk 10 şube arasına girerek büyük bir başarıya imza attığını da ifade eden Demirkol, son üç yılda toplanan gelirler hakkında da bilgi vererek çalışmalarında destekte bulunan tüm kurum yöneticilerine ve sivil toplum örgütü temsilcilerine teşekkür etti.

Demirkol’un yaptığı açılış konuşmasının ardından genel kurul, raporların okunması ve ibra edilmesiyle devam etti.

THK Milas Şubesi’nin 2017 Olağan Genel Kurul Toplantısı daha sonra yeni yönetim listesinin belirleneceği seçimlerin yapılmasıyla devam etti.

69 üyenin 47’sinin katılımıyla gerçekleşen genel kurulda seçimler tek liste halinde yapıldı.

Yapılan seçimle; Ahmet Faik Demirkol, Sabahattin Kiremitçi, Yüksel Koç, Hüseyin Nalbant ve Faik Baklan yönetim kurulu asil üyeliğine, Kasım Çetin, Halil İbrahim Soydan ve M. Önder Mil ise denetleme kurulu asil üyeliğine seçildi. Büyük genel kurul delegesi üyeliğine ise Şükrü Demirkol, Mehmet Efe, Faik Baklan, Mahur Şahin, Bayram Arıcı, Erol Esenkaya, Ali Rıza Çetin, Necati Çelik, Hüseyin Sekli ve Yüksel Koç seçildi.

Seçimlerin sona ermesinin ardından 40 yıldır THK Milas Şube Başkanlığı görevini sürdüren 91 yaşındaki Ahmet Faik Demirkol, yeniden başkanlığa getirildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500