Advert
Advert
Advert

VALİ ÇİÇEK’TEN MİLAS’TA ZİYARETLER…

VALİ ÇİÇEK’TEN MİLAS’TA ZİYARETLER…
Bu içerik 1892 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas’ta bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere ilçemize gelen Muğla Valisi Amir Çiçek, Milas Yüksekokulu ve Milas Veterinerlik Fakültesi’nde incelemelerde bulundu…

Vali Amir Çiçek’e fakültede yaptığı ziyarette Milas Kaymakamı Eren Arslan eşlik etti.

Vali Çiçek burada Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya’dan okul ve öğrencilerin durumu hakkında bilgi aldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinin açılmasının Muğla için önemli olduğuna değinen Vali Çiçek, 150 dönüm arazi üzerine kurulacak fakülte arsasının Veterinerlik Fakültesi için tahsisinin yapıldığını söyledi.

Hayvancılığın yaygın olarak yapıldığı Milas’ta açılacak olan Veterinerlik Fakültesi’nin; bölgeye önemli katkılar sağlayarak, bölgenin kalkınmasında ve hayvancılık alanında yürütülen proje çalışmalarında çiftçilere destek olacağını söyleyen Vali Çiçek, “Veterinerlik Fakültesi’nin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından Vali Amir Çiçek ve beraberindekiler Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksek Okulu ve özel bir şirket işbirliğinde açılan diaspor taşı atölyesini ziyaret etti.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, atölyenin kurulmasının amacının özellikle takı tasarım bölümünde eğitim öğretim gören öğrenciler arasından özel ustalar yetiştirilmesi amaçlandığı, Diaspor taşının “zulhanit” adıyla bilinen doğal bir taş olduğu ve ışığa göre renk değiştirdiği belirtildi.

Milas’ın yeraltı ve yer üstü zenginlikleri ile dikkat çektiğini belirten Vali Çiçek, değerli taş sınıfında yer alan ve dünyada sadece Milas’ta bulunan diaspor madenine her geçen gün ilgi arttığının altını çizdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500