Advert
Advert
Advert

ÜSTÜNDAĞ; HALKTAN AÇIK SENET İSTENİYOR…

ÜSTÜNDAĞ; HALKTAN AÇIK SENET İSTENİYOR…
Bu içerik 4500 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Referandum’a sayılı günler kala CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, Muğla’da ilçe ilçe dolaşarak vatandaşlara Anayasa değişikliğinin getirdiği tehlikeleri tek tek anlatıyor…

CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ Milas, Dalaman, Ortaca ve Menteşe ilçelerinde referandum seçim çalışmalarına devam ediyor.

Bu seçimin bir parti seçiminin olmadığını, bu seçimin geriye dönüşü olmayan bir yol ayrımı olduğunu, eğer “Evet” çıkarsa Cumhuriyetten ve Demokrasiden uzaklaşılacağını, bu yetkileri eline alan tek adamların saltanatlarının yüzyıllar süren hegemonyasının olacağını dile getiren CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ; “16 Nisan’da halktan açık senet isteniyor. Kimin eline geçeceği belli olmayan bir senet. Miktarı belli değil, vadesi belli değil. Bu kadar yetkiyi başa geçen herkes sonuna kadar kullanır. Bu senedi de hiç merak etmeyin, alacağı maksimum miktarı yazar, bir an önce işleme koymak ister. Cevaplamamız gereken soru şu. Bu açık senedi verelim mi? vermeyelim mi? Biz vermeyelim diyoruz. Onlar güvenin açık senedi verin diyorlar. Seçim sizin” dedi.

Başkanlık sistemini ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de reddettiğinin dikkatini çeken CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ; “Atatürk, tek adamın ülkeyi nasıl yabancılara teslim ettiğini iyi biliyordu. Kendisi ve arkadaşları düşmana karşı savaşırken, yabancıların esiri olmuş padişahın uygulamaları ile de savaşıyordu.  Atatürk, bir tek kişinin ele geçirilmesiyle ülkenin nasıl işgal edildiğini ve ne acılar yaşandığını en iyi bilen insandır. Onun için tek bir adamın zaaflarından, korkularından yararlanmak dış güçler için daha kolaydır. Mesele Rıza Zarraf Amerika’da tutuklu olmasaydı, bu Anayasa teklifi önümüze gelmezdi. Zarraf üzerinden Türkiye’ye rejim enjekte edilmeye çalışılıyor. Bu oyunu bozabilecek fikri ve karakter yapısına sahip olduğumuzu, Türk halkının Demokrasiye ve Egemenliğine sahip çıkacağına inanıyorum. Referandumdan “Evet”  çıkarsa halk kaybedecek, bir daha böyle bir şansı da bulamaz. Bu topraklarda diktatörlük, saltanat bunca yıldan sonra geri gelemez” dedi.

Bir çılgın çıkmış senin iradene zincir vurmak istiyor…

Muğla’nın 13 ilçesinin 11’ne gittiğini sadece Marmaris ve Datça’nın kaldığını, referanduma kadar tüm Muğla’yı dolaşmış olacağını söyleyen CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, halkın ‘hayır’dan emin olduğunu, ama sandık hilelerinden korktuklarını, mutlaka hile ile seçimin yönlendirileceğinden çekindiğini ifade ederek “Kimse merak etmesin sandıklar sahipsiz değil, her vatandaşımız gönül rahatlığıyla oy kulansın. Oy hırsızlarına fırsat vermeyeceğiz. Buna kim tevessül ederse karşısında bizi bulur. Önemli olan sandığa gitme oranının yüksek olması. Şimdiye kadar sandığa gitmeyen vatandaşlarımız, bu sefer gitsinler. Bir oyla Cumhuriyetine, demokrasiye, egemenliğine, iradene sahip çıksınlar. Bu sefer de gitmeyeceklerse ne zaman gidecekler. Bir çılgın çıkmış senin iradene zincir vurmak istiyor. İstiklal Marşımızda bu nedenle bir mısra var. Ne diyor ‘Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım.’ 16 Nisan milli irademize sahip çıkma zamanı.  Bu seçimde kazanan Millet olsun, Türkiye olsun” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500