Advert
Advert
Advert

ŞEHİDİM, GAZİM ÜZÜLME EMANETİN BİZİMLE…

ŞEHİDİM, GAZİM ÜZÜLME EMANETİN BİZİMLE…
Bu içerik 1438 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Valiliği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Muğla İl Müftülüğü’nce hazırlanan “Şehidim, Gazim Üzülme Emanetin Bizimle” projesi kapsamında ilçemizde program düzenlendi… Muğla Valisi Amir Çiçek, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, il ve ilçe kurum amirleri Milas ve Bodrum’da ikamet eden şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi…

Polis ve askerlerin de katılımıyla gerçekleşen, şehitler için kuran okunup dua edilmesiyle başlayan etkinlikte konuşma yapan Muğla Valisi Amir Çiçek, “Şehitlerimiz her zaman kalbimizde. Unutmadık, unutmayacağız. Bu proje bizler için çok önemliydi. İlk olarak Menteşe’de bu etkinliği düzenledik ve dedik ki neden diğer ilçelerde de benzer etkinliği yapıp, şehit aileleri ve gazilerimiz ile bir araya gelmiyoruz. Sağolsunlar Muğla İl Müftülüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğümüz ‘Şehidim Gazim Üzülme Emanetin Bizimle’ projesini hazırlayarak şehit aileleri ve gazilerimizle buluşmamızı sağladı. Muğla’nın 165 şehidi ve 529 gazisi var. Bunların ailelerini Mehmetçik ve polisimizle, komutanlarla, kaymakam ve kurum yöneticileriyle bir araya getiriyoruz” dedi.

Bu millet kan, can vererek vatan sahibi oldu…

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulduğu yıldan buyana düşmanları olduğunu ifade eden Vali Çiçek, “Devleti kurarken bile şehitlerimiz oldu. Devletimiz bulunduğu bölgede güçlendikçe, iç ve dış düşmanlarımız arttı. ‘Bu vatanı böleceğiz’ dediler, diyorlar. PKK, PYD, FETÖ isimleri ne olursa olsun bu vatanı böldürmeyeceğiz, parçalatmayacağız. Dost gibi görünen ülkeler de bunlara destek veriyor. Hey gafiller hiçbir şey yapamazsınız. Bu millet kan, can vererek vatan sahibi oldu. Bu kanda asillik var. Şehit olur, gazi olur vatanına zarar gelsin istemez. Milletimiz bir olacak, diri olacak, kimse dokunamayacak. Ülkemiz o kadar güzel bir konumda yer alıyor ki. Şehitlerimiz, gazilerimiz kanıyla, canıyla verdi bu toprakları, biz hiç kimseye vermeyeceğiz” dedi.

Konuşması sırasında 15 Temmuz darbe girişimi sürecinde yaşanılanlara da değinen Vali Çiçek, daha sonra şehit aileleri ve gazilerle yemek yedikten sonra Milas’ta bazı ziyaretler gerçekleştirdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500