Advert
Advert
Advert

MUÇEP’TEN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET…

MUÇEP’TEN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET…
Bu içerik 1476 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından doğal SİT alanlarının derecelerinin değiştirilerek orman ve hazine arazilerinin imara açılmasının önünü açacak plana karşı oluşturulan Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aktardı…

Amaçlarının; Muğla Bölgesinin yönetim planlarının, yaşam kaynağımız olan doğanın geri dönüşü olmayan şekilde tahrip edilmesine yol açmadan, kamu kuruluşlarının, yerel yönetimlerin, halkın, uzman kuruluşların, sivil toplum örgütlerinin, bilim çevrelerinin katılımının sağlandığı süreçlerde, ortak akılla hareket ederek,  bütüncül bir anlayışla yeniden oluşturulması olarak belirlediklerini belirten Mehmet Levent Öncel, Nazlı Ateş, Meliha Tekin, Ethem Güzelgün, Lon Briet Mehmet Çisel, Abide Elbaşı ve Coşkun Efendioğlu isimlerinden oluşan MUÇEP üyeleri Başkan Tokat’tan yaptıkları çalışmalar için destek istedi.

Muğla bölgesinin doğal sit alanlarından Milas’ta kurulan Rüzgar Elektrik Santrallerine (RES) kadar bir çok konuda çalışma içerisinde olduklarını belirten platform üyeleri bu anlamda çeşitli toplantılar yaptıkları bilgisini aktardı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tokat ”sizler gibi doğa dostlarının hep yanında olacağım. Elimizden gelen ne varsa da yapmaya hazırım" diyerek MUÇEP’lilerin taleplerini dinledi.

MUÇEP üyeleri Başkan Tokat’ın göstermiş olduğu duyarlılığa teşekkür ederek doğal sitler için Çevre ve Şehircilik Bakanı projeyi çektiğini açıklayana kadar çalışmalarını devam ettirecekleri aktardı. Heyet ayrıca Fenerbahçe taraftarı olan Başkan Tokat’a takım atkısı hediye etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Milasli     0000-00-00 Şimdi çevreyle elimizdeki foto ne alaka aklı dengeniz bozukmu sizin