Advert
Advert
Advert

MİLAS ANADOLU LİSESİ’NDE GAZ PANİĞİ…

MİLAS ANADOLU LİSESİ’NDE GAZ PANİĞİ…
Bu içerik 12867 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde yer alan Milas Anadolu Lisesi’nde aniden yayılan gaz kokusu paniğe neden oldu… Okul yönetimi öğrencileri hemen dışarı çıkarırken, bölgeye itfaiye, sağlık ve güvenlik güçleri sevk edildi… Gazdan etkilenen bir öğretmen hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı…

İlçemizde Atatürk Bulvarı’nda bulunan Milas Anadolu Lisesi’nde okulun giriş katında oluşan gaz kokusu paniğe neden oldu. Okul yönetimi ve öğretmenler tarafından sınıflarda bulunan öğrenciler hemen tahliye edilirken, durum itfaiye, sağlık ve güvenlik ekiplerine bildirildi.

Gazdan etkilenen Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Sibel Bakır (34) kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yapmış olduğu ilk müdahalenin ardından 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Milas Grup Amirliği Ekipleri gazın yoğun olarak hissedildiği bölgede ölçümler yaptı. Okulda detaylı araştırma yapan görevliler gazın kaynağını tespit edemedi.

Biber gazı iddiası…

Bazı öğrenciler daha önce başka bir okulda okul içerisinde biber gazı sıkıldığını belirterek, gün içerisinde bazı derslerden sınavlarının olduğunu, bu doğrultuda sınavı sabote etmek amacıyla biber gazı sıkılmış olabileceğini iddia ettiler.

Güvenlik güçleri ve itfaiye ekipleri de biber gazından şüphelendi. Fakat bu şüphe biber gazı ölçümü yapan cihaz olmadığı için netlik kazanamadı. Polis ekipleri gazın oluştuğu koridordaki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Okul bahçesine çıkarılan öğrenciler ise okul havalandırıldıktan sonra yeniden içeri alındı.

Konuyla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500