Advert
Advert
Advert

KURSLAR 10 NİSAN’DA BAŞLIYOR…

KURSLAR 10 NİSAN’DA BAŞLIYOR…
Bu içerik 3698 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde mesleki yeterlilik ve mesleki belgelendirme alanında faaliyette bulunarak, iş birlikleri gerçekleştiren Anahtar Teslim Akademi’nin düzenlediği ‘emlak danışmanlık, mortgage brokerlığı, kentsel dönüşüm danışmanlığı, apartman ve site yöneticiliği ile diksiyon-sunucu’  kursları 10 Nisan’da başlıyor.

Anahtar Teslim Akademi koordinatörü Mehmet Sert; “ülkemizin istihdam seferliğine katkı sağlamak için bizde elimizdeki imkanlar doğrultusunda bu alanlarda eğitim almak isteyen vatandaşlarımız için eğitim paketleri oluşturduk. Amacımız insanlarımızı hem mesleğin tamamlayıcı bileşenleriyle doğru bilgileri, doğru zamanda en iyi öğrenme modellerini uygulayarak, kurs sonunda emlak servisi, tapu müdürlüğü, vergisel işlemler, noter gibi kurumlardan alınacak izinler doğrultusunda işlemler sırasında nasıl ve  neler yapıldığı, izlenecek yolların yerinde görülmesi ve öğrenilmesi adına bir uygulama planladık” dedi.

Kurs içerikleri hakkında bilgi veren Sert, “kurs sonunda başarılı olan öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı belgelerini vereceğiz. Ayrıca, Anahtar Teslim Emlak Akademisi ve Emlak Müşavirleri Federasyonu olarak kursta başarılı olan kursiyerlerimize başarı belgelerini sunacağız” dedi.

Derslerde Müşteri İlişkileri, Gayrimenkul Hukuku, Emlak Pazarlama, İmar ve Bayındırlık, Emlak Servisi, Tapu İşlemleri, Noter İşlemleri, Harita ve Kadastro, Vergi İşlemleri, Şehir Planlama, Sit Alanları ve tarihi Kültürel yapılar, Girişimcilik-Markalaşma ve Franchise konuları ile Emlak Danışmanlığı ile ilgili Yasal Düzenlemeler konularının işleneceğini belirten Mehmet Sert, “kursları bitiren ve ofis açmak isteyen kursiyerlerimize Danışmanlık hizmetlerimizle yardımcı olmayı planlıyoruz. Ayrıca isteyen kursiyerlerimizin CV’lerini havuzumuzda toplayarak,  gerek ilçemizde, gerekse de diğer ilçe ve bölgelerimizde bulunan Emlak ve İnşaat ofislerimizde istihdam edilebilmelerine yardımcı olacağız. Kursiyerlerimiz bu meslekte her daim yanlarında olduğumuzu hissedecekler. Kurs bitiminden sonra belli dönemlerde emlak ve inşaat sektöründe ülke çapında marka olmuş eğitmenleri getirerek, mesleğin ve meslektaşların gelişimi açısından panel ve seminer organizasyonlarımız olacaktır. Önümüzdeki süreçte getirmeyi düşündüğümüz isimler arasında Türkiye’de ve Dünya’da ofisleri bulunan emlak franchise firmalarının yöneticileri, Ceo’ları , Türkiye’de isim yapmış olan Hilmi Işıkören, Kürşat Tuncel, Haluk Erol, Ömer Yavuz Gülen, İpek Saylan GÜLEN’i getirmeyi planlıyoruz. Ayrıca kurs sonunda İstanbul Ticaret Odası Gayrimenkul Komite Başkan Yrd. Sayın Rıza Kaymakçı, Emlak Müşavirleri Federasyonu Genel Başkanı Sayın Selami GÖKÇE ile İstanbul Marmara Emlak Müşavirleri Derneği Yön. Kurulu Başkanı Adnan Yeşiltaş gelerek meslek hakkında tecrübelerini aktaracaklar ve ayrıca sertifika dağıtım töreninde bulunacaklardır” dedi. Kurs saatlerinin hafta içi akşam saat 18.00 ile 21.30 arasında olacağını belirten Sert, eğitimcilerin, branşında ve mesleğinde öne çıkan ve kamuoyunun tanıdığı kişiler ve eğitmenlerden oluşturduklarını belirtti.

Sert, Emlak Müşavirliği meslek yasasında gelinen noktada bilgi edinmek isteyenlere İstanbul Ticaret Odası’nda imza altına alınan Emlak Danışmanlığı meslek yasası hakkında ayrıca bilgilendireceklerini, isteyen meslektaş ve kursiyerlere T.B.M.M ‘ne sunulan Meslek Yasa Taslağı dosyasını verebileceklerini belirtti. Diksiyon ve sunuculuk kursuna ise alanında uzman sunucu, seslendirmen ve televizyon haber spikeri sayın Ferhat Peker’in eğitimci olarak katılacağını belirten Mehmet Sert,  bu kurslara, her alandan ve meslekten kişinin katılarak, kendilerini geliştirebileceklerini belirtti.


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500