Advert
Advert
Advert

VALİ ÇİÇEK, İNCİRLİİN MAĞARASINI ZİYARET ETTİ…

VALİ ÇİÇEK, İNCİRLİİN MAĞARASINI ZİYARET ETTİ…
Bu içerik 1884 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Valisi Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek ile birlikte Gökçeler Kanyonu ve İncirliin Mağarasında çeşitli incelemelerde bulundu.

Kanyon Teras Kafe’de Milas Kaymakamı Eren Arslan ve eşi Sermin Arslan tarafından karşılanan Vali Çiçek, Güney Ege Kalkınma Ajansı mali desteği ile turizme kazandırılan Gökçeler Kanyonu ve incirlin Mağarası projesinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek Milas Kaymakamı Eren Arslan’dan bilgi aldı. Bilgilendirmenin ardından Kanyon Teras Kafe’ye geçen Vali Çiçek, teras işletmecilerinden bilgi aldı, eksikliklerin tamamlanması için gerekli yerlere talimat verdi. Seyir terasının ardından proje kapsamında yapılan İncirliin Mağarası’nda da incelemelerde bulunarak çalışanlardan bilgi aldı, ziyaretçilerle sohbet ederek proje ve kanyon hakkında düşüncelerini sordu, vatandaşların beklentilerini not aldı.

Güney Ege Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Vali Amir Çiçek, 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında Milas Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ‘’Gökçeler Kanyonu ve Milas Mağaraları’’ projesi çalışma alanlarında da incelemelerde bulundu. Bu proje kapsamında Gökçeler Kanyonuna 3 adet yürüyüş yolu belirlendi, 8 mağara ve Gökçeler kanyonunun bilimsel raporu (Jeolojik, jeomorfolojik, biyolojik çeşitlilik ve arkeolojik), ulaşım haritaları ve tanıtım materyalleri hazırlandı.

Güney Ege Kalkınma Ajansının 2 projesi ile yapılan bütün çalışmaları yerinde inceleyen Vali Çiçek, daha sonra Milas’tan ayrıldı.

Gökçeler Kanyonu ve İncirliin Mağarası 2013 yılı GEKA Turizm Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Milas Kaymakamlığının ‘’Alternatif Turizm Değerimiz Gökçeler Kanyonu ve İncirliin Mağarasının Turizm Altyapısının İyileştirilerek Bölge Turizmine Kazandırılması’’ projesi kapsamında yapıldı. Proje ile 10 km’lik Gökçeler Kanyonuna hakim bir noktaya ziyaretçilerin günü birlik bütün ihtiyaçlarını karşılayabileceği 300 kişilik açık-kapalı seyir terası yapılmış, 345 mt. uzunluğundaki İncirliin Mağarası’nın ekolojik dengeye zarar vermeyecek şekilde hazırlanan projesi ile 155 mt.’lik kısmında yürüyüş yolu, aydınlatma, güvenlik sistemleri, çevre düzenlemesi yapılmış ve tanıtım materyalleri hazırlanarak 2016 yılının başlarında bölge turizminin hizmetine sunuldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500