Advert
Advert
Advert

AMAÇ; TRAFİKTE DAHA BİLİNÇLİ NESİLLER YETİŞMEK…

AMAÇ; TRAFİKTE DAHA BİLİNÇLİ NESİLLER YETİŞMEK…
Bu içerik 3433 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) arasında okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinde trafik bilinci oluşturmak ve toplumsal farkındalığı arttırmak amacıyla protokol imzalamasının ardından önceki gün tüm ülke genelinde eğitim çalışması başlatıldı… İlçemizdeki ilk etkinlik ise Havva Ersoy Anaokulu’nda gerçekleştirildi…

Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinde trafik bilinci oluşturmak ve toplumsal farkındalığı arttırmak amacıyla 2016 yılının Aralık ayı içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) arasında protokol imzalamasının ardından okullarda eğitim çalışmalarına başlanıldı.

İlçemizdeki ilk etkinlik ise önceki gün Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ve eğitim kurumlarının yöneticilerinin katılımıyla Havva Ersoy Anaokulu’nda gerçekleştirildi.

Düzenlenen etkinlik hakkında bilgi veren Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, çocukların etkili ve kalıcı öğrenmeye en açık oldukları dönemde onlara trafik bilincini aşılamayı ve bu sayede gelecek nesillerle trafik sorununu en aza indirgemeyi planladıklarını belirterek “Hepimizin bildiği gibi, trafik kazaları bu ülkenin en büyük sorunlarından biri. Yine malum olduğu üzere ülkemizde sunulan eğitim hizmetinden de Milli Eğitim Bakanlığımız sorumlu. Bu noktada, trafik kazalarının en aza indirgenmesi için sürücü kurslarımızda verilen teorik ve uygulamalı direksiyon eğitimlerinin kalitesini arttırmakla başlanılan bu yolda, çok ciddi adımlar atıldı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu ile yapılan işbirliğiyle oldukça anlamlı bir çalışma daha başladı. İmzalanan protokolle okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklarımıza kazandırılacak trafik bilinci ve trafik adabı sayesinde gelecek nesillerimizi bir trafik kültürü etrafında şekillendirmeyi amaçlıyoruz. Çocuklarımıza küçük yaşta yerleştireceğimiz bu bilinç, aynı zamanda onların ebeveynlerinin hatalarını kontrol etmelerini ve yapacakları uyarılarla onların da dikkatini çekmelerini sağlayacak” dedi.

Bal, ilçemizdeki tüm okullarda benzer etkinliğin gerçekleştirileceğini söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500