Advert
Advert
Advert

YGS MİLAS BİRİNCİSİNDEN BAL’A ZİYARET…

YGS MİLAS BİRİNCİSİNDEN BAL’A ZİYARET…
Bu içerik 3539 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) Milas birincisi belli oldu… YGS birincisi olan Özel Sınav Temel Lisesi öğrencisi Makbule Altuntop, okul yöneticileriyle birlikte Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal´ı ziyaret ederek, başarılarını ve mutluluklarını paylaştılar…

2017 YGS sınav sonuçları Salı günü açıklandı. Sonuçlara göre ilçemizin birincisi Sınav Temel Lisesi Öğrencisi Makbule Altuntop oldu.

Altuntop, başarısını ailesi, öğretmenleri ve okul yöneticileriyle paylaştıktan sonra Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında özel okulların başarılarının eğitime olan önemli katkısından bahseden İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, başarıların devamı için daha çok çalışmak gerektiğini söyledi. Bal, “Özel Sınav Temel Lisesi öğrencisi Makbule Altuntop´u ve öğretmenlerini başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Türkiye birincisi Bingöl’den…

YGS Türkiye birincisi ise ilk kez Bingöl'den çıktı. Ahsen Zeynep Kaya isimli öğrenci, 2017 Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) birinci olarak, önemli bir başarıya imza attı. YGS-1, YGS-2, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinde 500 tam puan yaparak 4 puan türünde Türkiye birincisi olmaya hak kazandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet     2017-03-31 Tebrik ederim, başarılarının devamını dilerim. Fakat merak ettiğim bir şey var. Milas birincisi genel sıralamada kaçıncı acaba?