Advert
Advert
Advert

MİLLETVEKİLİNE EN ÇOK KİTAP OKUYAN ÖDÜLÜ…

MİLLETVEKİLİNE EN ÇOK KİTAP OKUYAN ÖDÜLÜ…
Bu içerik 3225 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde 53. Kütüphane Haftası dolayısıyla Milas İlçe Halk Kütüphanesi tarafından kutlama programı düzenlendi… Etkinlik programı kapsamında bir yıllık süreç içerisinde kütüphaneden kitap temin ederek okuyanlara ödülleri verildi… Ödül alanlar arasında iki dönem Muğla Milletvekilliği yapmış olan İrfettin Akar da yer aldı…

53. Kütüphane Haftası, ilçemizde Milas İlçe Halk Kütüphanesi tarafından düzenlenen etkinlikle kutlanmaya başlandı. Etkinlik, Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde düzenlenen ödül töreni ile başladı.

35 bin 924 kişi faydalandı…

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle başlayan etkinliğin açılış konuşmasını yapan Milas İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Şerife Öztürk, kütüphanenin, kitapların ve okumanın önemini anlatmak için Kütüphane Haftası’nın 53’üncüsünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Halk Kütüphaneleri 7'den 70'e herkese ayrım gözetmeden hizmet veren kültür ve yaygın eğitim kurumlarıdır. Amacımız vatandaşlarımızı okumaya araştırmaya yöneltmek, yeni bilgiler edinerek kendi kendilerini yetiştirmeye çalışmaktır. Bilgiye ihtiyacı olan herkesin en kolay ulaşabileceği kaynak Halk Kütüphaneleridir. İlçemiz Halk Kütüphanesinde 27 bin 362 adet kitap faydalanmanız için sizleri beklemektedir. Üye sayımız 2 bin 420 olup, bu yıl içinde okuyucularımıza 6 bin 448 adet kitap, 2 bin 184 adet süreli yayın ödünç vermiş bulunmaktayız. 2016 yılı içinde kütüphanemizden yararlan toplam okuyucu sayımız 35 bin 924’dür. Ödünç verme, üyelik ve internet erişim sistemi hizmetlerimizden bütün halkımız ücretsiz olarak faydalanabilmektedir” dedi.

Ödül töreni…

Öztürk’ün yaptığı konuşmanın ardından 53. Kütüphane Haftası kapsamında 2016 yılı içerisinde Milas Halk Kütüphanesi’nden en çok kitap alıp okuyan okuyucular olan Özgür Atlı, Hüseyin Eskici, Ayhan Akkoyunlu, İrfettin Akar, Sermin Çakır, Emine Kaya, Sibel Kaçar’a yetişkinler dalında, Milas Anadolu Lisesi Öğrencisi Emel Karadağlı, Semiha Altunkan Ortaokulu öğrencisi Mehmet Yavuz, Sakarya Ortaokulu öğrencisi Sinem Dere, Pinar Ortaokulu öğrencisi Kader Karataş, Havva Ersoy Anaokulu öğrencisi Serra Danaoğlu ve okul öncesi öğrencisi Eylül Çelik’e öğrenciler dalında ödülleri Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, Milas İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Akın Coşkun, Şube Müdürü Coşkun Demir tarafından verildi.

Siyasetten sonra arkadaşlarım kitaplar oldu…

Yetişkinler arasında ödül alanlar arasında 1991 - 1999 yıllarında Doğru Yol Partisi’nden iki dönem Muğla Milletvekilliği yapan İrfettin Akar da yer aldı.

Ödülünü Milas Kaymakamı Arslan’dan alan 71 yaşındaki emekli milletvekili Akar, kısa bir konuşma yaparak, “son derece mutluyum. Okumak güzel bir şey. Ülkemizdeki bazı kütüphaneler Ortadoğu’nun en büyük kütüphaneleri. İlçemizdeki kütüphanede son derece güzel. Ben 1999 yılında siyaseti bıraktık. Siyaset bittikten sonra en önemli arkadaşlarım kitaplar oldu. Kitap sevdiğimi bilen dostlarım da sık sık bana kitap armağan ediyor. Bende okuduklarımın bir çoğunu başkaları da okusun diye bağışlıyorum. İnşallah önümüzdeki yıl da en çok okuyanlar arasında yer alır ve ödül alırım. Dünyanın gerçeklerini okuyarak öğrenebileceğimizi unutmayalım” dedi.

Ödül törenin ardından etkinlik öğrenciler tarafından şiir seslendirilmesi, oratoryo gösterisinin sunumu ve müzik dinletisi ile sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500