Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

BAŞBAKAN YILDIRIM, MUĞLA'DA KONUŞTU…

BAŞBAKAN YILDIRIM, MUĞLA'DA KONUŞTU…
Bu içerik 5532 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Başbakan Binali Yıldırım, Muğla'da halka hitap etti. Yıldırım, hizmette ayrım yapmadıklarını belirterek, “Biz ayrım yapmayız herkese aynı mesafedeyiz. Hiçbir zaman Türkiye haritasını renklere ayırmadık. Biz aldığı yerleri ihya eden almadığı yerleri ihmal eden olmadık. Bunu en iyi Muğla bilir” dedi… Türkiye'nin büyümesinin bazılarını rahatsız ettiğini öne sürerek, “Daha çok rahatsız olacaksınız daha çok. Türkiye'yi güçlü görmek istemeyenler ellerinden geleni arkalarına koymuyorlar. Bu ülkede kriz çıkarmak meclisi hükümeti iş yapamaz hale getirmek adeta alışkanlık haline gelmiş” dedi…

Muğla o gece onlara dünyayı dar etti…

Türkiye'de yaşanan darbeleri anlatan Yıldırım, Gezi olaylarını, 17- 25 Aralık'ı ve 15 Temmuz'u hatırlatarak, şunları söyledi:

“Muğla o gece onlara dünyayı dar etti. Alçaklar Cumhurbaşkanı'nı yakalayıp hayatına kast etmek istediler ama bu millet, siz ülkenize sahip çıktınız, bayrağa hükümetinize sahip çıktınız. Allah sizden razı olsun. 249 şehit verdik binlerce kişi gazi oldu ama Türkiye'nin istiklaline zarar vermedi. O gece şehit olanlar arasında Muğla'nın yiğitleri de vardı. Bu vatan sevgisi olduğu sürece bize içerde dışarda hiç kimse bir şey yapamaz. 16 Nisan'da millet iradesine kast edenleri bir daha meydana çıkamayacağı tarih sahnesinde yok olup gideceği bir dönemi ortaya koyacağız. Hazır mıyız Muğla?”

Bizim anlayışımızda yaşam tarzı ile ilgilenmek yok…

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti hükümetlerinin kimsenin yaşam tarzına, özel hayatına, giyimine karışmadığını söyleyerek, şöyle devam etti:

“AK Parti bugüne kadar kimsenin ne giydiğine ne yediğine nasıl yaşadığına karıştı mı? Yaşam tarzına müdahale etti mi? Herkesin yemesi, içmesi ibadeti kendine. Biz memlekete bakıyoruz. Memleketin yolları mı yapılacak, okulu mu. Biz ordayız. Bizim anlayışımızda vatandaşın özel hayatı yaşam tarzı ile ilgilenmek yok. Türkiye'de istismar siyaseti son bulmuyor. Biri çıkıyor Doğu ve Güneydoğu'daki vatandaşlarımızı istismar ediyor, bir başkası çıkıyor Ege'deki vatandaşlarımızın hislerini istismar ediyor, bir başkası sahil şeridini istismar ederek hayatta kalma mücadelesi veriyor. Bunlar şimdi biraraya toplanmış hayır kampanyası başlattılar. Lütfen elinizi vicdanınıza koyun bu sorulara öyle cevap verin, ne söylüyorlar ne vaat ediyorlar. Bu hayırcıların söylediği bir şey duydunuz mu? Bunlar korku siyaseti yapıyorlar. Bunlar karamsarlık pompalıyorlar. 'Evet' çıkarsa Türkiye bölünecekmiş hadi oradan. Sen bırak Türkiye'nin bölünmesini de bölücülerin ağzıyla konuşma. Hayırcılardan hayır gelmez. Evet'te bereket var. Hizmetleri yok. Laf laf laf. Lafla peynir gemisi yürür mü? İftira, yalan, dolan. Bu ülkeyi renklere ayırarak en büyük kötülüğü yapıyorlar. Ana muhalefet partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, o kadar yalan söylüyor ki aşağı mahallede yalan söylüyor yukarı gelirken kendi de inanıyor. Rejim değişecek diyorlar, iftira atıyorlar. Rejim 1923 yılında cumhuriyet kuruldu ve rejimin adı kondu. Vesayet odaklarına yaslanıp milletin sırtına bindiler. O devir artık geçti.”

Başbakan Yıldırım'a fahri doktora unvanı verildi…

Başbakan Binali Yıldırım'ın Muğla ziyareti sırasında, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Senatosu'nun aldığı kararla fahri doktora ünvanı verildi. MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar tarafından akademik kıyafeti giydirilen Başbakan Yıldırım, “Ödüllendirilmek ve takdir edilmek güzel bir şey” dedi.

MSKÜ Atatürk Kültür Merkezi'ndeki törende konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Üniversiteler küresel düşünen yerler, burada meslek öğreneceksiniz, burada ne öğrendiğinizden ziyade fikir dünyanızın ne kadar değiştiğini göreceksiniz. Uygulama olmadan kitaptan öğrenemezsiniz. Üniversitelerin toplumun tüm kesimlerine açık olması bulunduğu şehirle bütünleşmesi lazım. Üniversite okuyanlar için dil bilmek önemli. Ülkemiz daha çok kazanacaksa biz kaybetmeye hazırız. Bu değişiklik Erdoğan için değil her doğan içindir” diye konuştu.

15 Temmuz'a da değinen Yıldırım, “Alçaklar çaldıkları helikoptere binip ülkenin Cumhurbaşkanı'na saldırdılar bu hainliği gördük. Çılgınlık yapan canıyla bedelini öder. Kolay kolay bu ülkede kimse bir daha çılgınlık yapamaz” dedi.

Yatağan ve Milas’a da uğradı…

Muğla’daki programının ardından karayoluyla Bodrum’a doğru hareket geçen Başbakan Yıldırım, Yatağan ve Milas’ta partililerini otobüs içerisinden selamladı.

Otobüsten Yatağan ve Milaslılara seslenen Başbakan Yıldırım, referandumda Evet oylarıyla sandıkları dolduracaklarını söyledi.

Milas’taki konuşması sırasında ise yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktaran Başbakan Yıldırım, Milaslılardan da referandumda Evet istedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500