Advert
Advert
Advert

İŞİMİ VE ÖĞRENCİLERİMİ İSTİYORUM…

İŞİMİ VE ÖĞRENCİLERİMİ İSTİYORUM…
Bu içerik 3677 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bodrum’da kendisi gibi Eğitim-Sen’li 8 öğretmenle birlikte meslekten ihraç edilen İlkokul Öğretmeni Engin Karataş, karada ve denizdeki eylemlerinden sonra bu kez de havada eylem yaptı…

Yamaç paraşütü ile atlayarak havada “İşimi ve öğrencilerimi istiyorum” yazarak eylem yapan  Karataş, “Öğrencilerimi istiyorum. Denizde de istemiştim. Bir de havada istemek gerekiyor tabii ki. İşimi ve öğrencilerimi istiyorum. 3 saat boyunca denizcilere anlattım öğrencileri istediğimi, ama Sahil Güvenlik aldı götürdü beni. Şimdi burada da işimi ve öğrencilerimi istiyorum. Bakalım burada kim beni gelip götürecek?" dedi.

Bodrum'daki Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu'nda Sınıf Öğretmeni olan evli 1 çocuk babası Engin Karataş, geçen 29 Ekim'deki kanun hükmünde kararnameyle kendisi gibi Eğitim-Sen'li 8 öğretmenle birlikte ihraç edildi.  Ocak ayının başından itibaren aralıklarla Belediye Meydanı’nda karadan ve son olarak Bodrum limanında denize atlayıp yüzerek eylem yaparken sahil güvenlik ekipleri tarafından göz altına alınan Karataş bu kez, Ören Alatepe’den yamaç paraşütü ile atlayarak havada eylem yaptı.

Karataş, paraşüt ile uçarken havada, üzerinde “İşimi ve öğrencilerimi istiyorum” yazılı dövizi açtı.

Yaklaşık 50 dakika havada eylemini sürdürdükten sonra Ören sahiline inerek eylemini sona erdiren Karataş, “Bu güne kadar hakkımda 15 kez yasal işlem yapıldı, para cezası verildi, bu cezalar iptal edildi. Ben eylemlerimi sürdürmekte kararlıyım, çünkü haklıyım. Öğrencilerimi istiyorum. Denizde de istemiştim. Bir de havada istemek gerekiyor tabii ki. İşimi ve öğrencilerimi istiyorum. 3 saat boyunca denizcilere anlattım öğrencilerimi istediğimi, ama Sahil Güvenlik aldı götürdü beni. Şimdi burada da işimi ve öğrencilerimi istiyorum. Bakalım burada kim beni gelip götürecek?" dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
juan     2017-03-28 işiniz gücünüz eylem gösteri bu ne ya geziden iyi alıştınız.