Advert
Advert
Advert

MEZBAHA TESİSLERİNE 2 YENİ ARAÇ DAHA…

MEZBAHA TESİSLERİNE 2 YENİ ARAÇ DAHA…
Bu içerik 1690 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi mezbaha tesislerinde hizmet ve hijyen kalitesini arttırmak amacıyla iki yeni kapalı atık taşıma aracı kazandırıldığı bildirildi…

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin mezbaha hizmetlerinde uluslararası standartları daha da pekiştirme amacıyla yaptığı çalışmalar sürdürülüyor.

Bu çalışmalar kapsamında Menteşe ve Milas tesislerinde kullanılmak üzere 2 adet 6 ton atık, 1 ton temiz su kapasiteli, kendi kendini yıkayabilen katı atık araçları hizmete girdi.

Alınan bu hizmet araçlarıyla atıklar hijyenik şartlarda çevreye zarar vermeden güvenli bir şekilde atık alanlarına taşınacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan İşletme Onay Belgeli ve TS EN ISO 22000:2005 kalite standartlarındaki mezbaha işletmelerimizi uluslararası kesim standartlarından da üst seviyelere taşıma amacıyla çalışmalar devam ediyor. Menteşe, Milas ve Marmaris mezbahalarına alınan araç ve ekipmanlarla, gıda güvenliği ve hijyenini göz önünde bulundurarak vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyor, bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” denildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500