Advert
Advert
Advert

MİNİKLERDEN SERA ZİYARETİ…

MİNİKLERDEN SERA ZİYARETİ…
Bu içerik 2956 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde eğitim öğretim alanında hizmet veren Havva Ersoy Anaokulu’nun minik öğrencileri Milas Belediyesi’ne ait serayı gezdi… Gün içinde gruplar halinde serayı ziyaret eden minik öğrenciler, burada yetişen çiçekleri ve çalışmaları yakından görme şansı yakalarken, Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban’dan da bilgi aldı…

Havva Ersoy Anaokulu’nda eğitim gören 120 minik öğrenci öğretmenleri eşliğinde Milas Belediyesi’ne ait serayı ziyaret etti.  Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban ile sera personelleri tarafından karşılanan öğrenciler, yetiştirilen çiçek ve bitkileri yakından inceleme fırsatı buldu.

Öğretmen ve öğrencilere çalışmaları hakkında bilgi aktaran Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban, "Seramız öğrencilerin doğayla bir araya gelmelerine ortam sağlıyor. Çeşitli okullardan gelen öğrencilerimiz burada ağaç ve çiçekler hakkında bilgiler edinip, okul ile ev arasında yaşamını sürdüren çocuklar burada toprakla uğraşma imkanı da buluyorlar. Kendi elleriyle diktikleri çiçekleri evlerine götürerek, onlarda doğaya olan sevginin oluşmasının önünü açıyoruz" dedi.

Anaokulu öğretmenleri, doğaya karşı ilgi uyandırmak, çiçek ve bitkilerin yetişme aşamalarını gözlemlemelerini ve kendi elleriyle toprağa fidan dikme imkanı bulmalarını sağlamak amacıyla etkinliği gerçekleştirdiklerini söylediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500