Advert
Advert
Advert

120 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN GENÇ ÇİFTÇİLERE TESLİM EDİLDİ…

120 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN GENÇ ÇİFTÇİLERE TESLİM EDİLDİ…
Bu içerik 6472 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bakanlar Kurulu kararıyla, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca 2016 yılında uygulamaya konulan ‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi’ çerçevesinde ilçemizde ikamet eden 3 genç çiftçiye kişi başına 38 koyun ve 2’er adet koç olmak üzere toplam 120 küçükbaş hayvan hibe edildi…

Bakanlar Kurulu kararıyla, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca 2016 yılında uygulamaya konulan ‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi’ çerçevesinde Milas’ta ikamet etmekte olan ve projeden yararlanmaya hak kazanan 3 genç çiftçiye Labranda Bulvarı’nda yer alan Milas Belediyesi Hayvan Pazarı’nda küçükbaş hayvanları teslim edildi.

Milas Kaymakamı Eren Arslan da katılımıyla hayvanlarını teslim alan genç çiftçiler yetkililere teşekkür ederken, yapılan çalışmayla ilgili açıklamalarda bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Milas İlçe Müdürü Eşref Arslan “Bakanlar Kurulu Kararıyla, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca 2016 yılında uygulamaya konulan “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi projesi çerçevesinde İlçemizden projeden yararlanmaya hak kazanan 32 genç çiftçimizden 5’i Arı Yetiştiriciliği, 3’ü Koyun Yetiştiriciliği, 1’i Kıl Keçisi ve 23’ü Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği olarak belirlenmişti. 23 aileye büyükbaş, 5 aileye arıcılık ve 1 aileye kıl keçisi dağıtımını gerçekleştirdik. Bugün ise 3 aileye koyun teslim ediyoruz. Projede tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amaçlandı. Genç çiftçiler proje uygulanmaya başladıktan sonra en az 3 yıl hayvancılık faaliyetini devam ettirecekler. Proje kapsamında alınan hayvanlar bu süre içerisinde satılamayacak veya başkasına devredilemeyecek” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kamyonlarla ilçemize getirilen küçükbaş hayvanlar, kura çekimleriyle sahiplerine teslim edildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500