Advert
Advert
Advert

EĞİTİMİNİ TAMAMLADI… KENDİ İŞYERİNİ AÇTI…

EĞİTİMİNİ TAMAMLADI… KENDİ İŞYERİNİ AÇTI…
Bu içerik 6240 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Ticaret ve Sanayi Odası'nın, kısa adı KOSGEB olarak bilinen T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdarisi Başkanlığı ile işbirliği yaparak düzenlemiş olduğu "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi"ni başarıyla bitirenlerden birisi daha kendi işyerini açtı…

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, geçen Eylül ayında MİTSO'nun Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan Nermin Mutlu, Milas'ta bir Moda Evi açtı. MİTSO'nun geçen yıl ve bu yıl düzenlediği dörder uygulamalı girişimcilik eğitimine 235 kişi katılırken, bunlardan yedisi KOSGEB'in hibe desteğinden yararlanarak kendi işyerlerini açtılar.

MİTSO'nun düzenlediği uygulamalı girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayanlardan son olarak Nermin Mutlu kendi işyerini açtı. Nermin Mutlu'nun "Miss Azra Moda Evi" adıyla faaliyetine başlayan mağazanın açılışı törenle yapıldı. Törene Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve MESO Başkanı Celal Devrim ile birlikte kalabalık bir davetli topluluğu katıldılar.

MİTSO'da verilen eğitimler boşa gitmiyor…

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, odanın düzenlemiş olduğu eğitimi başarıyla tamamlamış bir kişinin KOSGEB'in hibe desteklerinden yararlanarak kendi işyerini açmış olmasının sevindirici olduğunu belirterek, "Biz MİTSO olarak üyelerimizin, personelimizin ve Milaslı genç girişimcilerin eğitimine çok önem veriyoruz. Verdiğimiz eğitimler arasında yeni girişimcilere kendi işyerlerini kurarken KOSGEB'in hibe desteklerinden yararlanmalarını sağlayan uygulamalı girişimcilik eğitimlerine özellikle çok önem veriyoruz. Bir bayan girişimcinin MİTSO'nun uygulamalı girişimcilik eğitimini başardıktan sonra kendi işyerini açmış olması bizleri sevindirdi. Demek ki, MİTSO'da verilen eğitimler boşa gitmiyor, genç yatırımcılarımızın önünü açıyor" dedi.

Eğitimlere katıldılar ve…

Öte yandan MİTSO, 2016 yılında 4 uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenledi ve bu eğitimlere sınavla seçilen 115 kişi katıldı. 2017 yılının ilk üç ayında ise yine dört uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenlendi ve bu eğitimlere toplam 120 kişi katıldı.

MİTSO'nun bugüne kadar düzenlemiş olduğu uygulamalı girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayanlardan Seda Şeremet Ayarcı Balık ağı, yapım, onarım ve boyama fabrikası, İsmail Kocabaş Boya, inşaat malzemeleri ve hırdavat marketi, Nuray Çorbacı Oturak Moda, giysi mağazası, Görkem Çağlar Dikmen İnşaat ve müteahhitlik şirketi, Efe Garipoğlu Kuaför salonu ve Ahmet Gürel Karakaş ise Sigorta, aracılık hizmetleri işyeri açtılar.

KOSGEB, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlamış olup kendi işyerlerini açanlara 50 bin liraya kadar hibe desteği, 100 bin liraya kadar da faizsiz kredi desteği sağlıyor. 18 yaşını doldurmuş olan herkes bu eğitimi başarıyla tamamlamış olmak koşuluyla KOSGEB desteğinden yararlanmak için başvuruda bulunabiliyor. 50 bin liralık hibe desteği alındığında, bununla işyerinin kirası, çalışanının ücreti, işyerindeki döşeme ve demirbaş giderleri karşılanabiliyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500