Advert
Advert
Advert

GÜLLÜK HALKININ SU İSYANI…

GÜLLÜK HALKININ SU İSYANI…
Bu içerik 6815 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemize bağlı Güllük Mahallesi’nde 6 gündür yaşanan su kesintisi vatandaşı isyan ettirdi. Su kesintisi sosyal medyada en çok konuşulan konulardan birisi haline geldi.

Yaklaşık bir haftadır su verilmeyen Güllük Mahallesi’nde vatandaş, büyük bir çile çekiyor. 6 gündür çeşmelerinden su alamayan Güllük halkına eski yıllarda olduğu gibi su tankerleriyle su dağıtılıyor.

Akfen Güllük Çevre ve Su Yatırım Yapım İşletme A.Ş tarafından mevcut ana su hattı yapım çalışmaları nedeniyle Güllük Mahallesine 6 gündür su verilemiyor.  6 gündür su kesintisi yaşanan Güllüklü vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nden konu hakkında bilgi almak istediklerini ancak yıllar önce Akfen şirketiyle yapılan anlaşma yüzünden, Büyükşehir’in bu konu hakkında herhangi bir işlem yapamayacağını öğrendiklerini söylediler. Duruma tepki veren vatandaşlar; “bu anlaşmayı yapanlar anlaşmayı okumadan mı imzaladılar. 6 gündür rezil olduk. Akfen ile yapılan anlaşma halkın aleyhine yapılmış. Bunları denetleyen bir merci yok mu? Biz bunu 35 yıl çekmek zorunda mıyız? Üstüne bir de en pahalı suyu kullanıyoruz” dediler.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook Güllük Sayfam’da konu hakkında yüzlerde yorum yapan Güllüklü vatandaşlar hem seslerini duyurmaya çalıştılar hem de yetkilileri göreve davet ettiler.

Akfen Güllük ve su Yatırım Yapım İşletme A.Ş ise kendi internet sitesinde kesinti hakkında açıklama yaptı. Kesinti hakkında yapılan açıklamanın hiçbir bölümünde 6 gündür yaşanan su kesinti hakkında vatandaştan özür dilenmediği de göze çarptı.

Akfen tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Güllük-Milas Karayolu yapım çalışmaları nedeniyle Şirketimizce, güzergahı değiştirilen mevcut ana su hattı yapım çalışmaları nedeniyle, 14.03.2017 tarih saat 23:30 ve 16.03.2017 tarih 17:00 saatleri arasında planlı su kesintisi yaşanmıştır.

Şirketimizce hat yapım çalışmaları planlanan sürede tamamlanmışsa da döşenen yeni hat üzerinde 16.03.2017 tarihinde patlak meydana gelmiştir. Bu nedenle hattın tamiri süresince plansız su kesintisi gerçekleşmiştir. Bu süreçte mağduriyet yaşanmaması adına 5 saat süre ile şebeke üzerinden geçici su verilmiştir. Gerekli tamirat çalışmalarının yapılabilmesi için 27km’lik ana su hattının boşaltılması, tamirinin yapılması, tamir edilen bölümün betonlanması ve kuruması, hattın tekrar doldurulması işlemleri sonucunda ancak 17.03.2017 tarihinde hatta su verilebilmiştir.

Alınan önlemlere rağmen 17.03.2017 tarihinde aynı noktadan yeniden patlak meydana gelmiştir. Sahada çalışmalar hala devam etmekte olup, personellerimiz 7/24 arızanın giderilmesi için çalışmaktadır.

Söz konusu arızanın giderilerek hattın kullanımına 19.03.2017 tarihinde başlana bileceği planlanmaktadır.  Bu süreçte abonelerimizin mağduriyetini en aza indirmek amacıyla arazöz ve su tankerleriyle Şirketimizce bölgede kullanma suyu dağıtımına başlanmıştır. Su dağıtımından yararlanmak isteyen abonelerimiz 0252 5222 2021 telefonundan talepte bulunabilirler.

Abonelerimize duyurulur.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sümer Bodur     0000-00-00 Yalan söylemek bu kadar kolay verdikleri numarayı sabahtan beri arıyoruz açmıyorlar