Advert
Advert
Advert

‘AV SEZONU’ KAPANDI…

‘AV SEZONU’ KAPANDI…
Bu içerik 2945 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Tüm Yurtta olduğu gibi Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü sınırları içinde de av sezonu kapandı. Manisa, İzmir, Aydın ve Muğla illerini içine alan 4. Bölge Müdürlüğü sınırları içinde de 26 Şubat 2017 tarihinden bu yana yasakların yürürlüğe girdiği bildirildi.

Konuyla ilgili olarak Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada;

“2016-2017 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararı uyarınca, Mayıs ayı içerisinde alınacak yeni av sezonunun açılış tarihine kadar yurt genelinde avlanmak yasaklandı.

Av ve yaban hayvanlarının üreme döneminin başladığı bu dönemden itibaren 2017- 2018 av sezonunun açılacağı tarihe kadar bütün avcılık faaliyetleri durduruldu.

Bölgemizde tüm avcıların bu yasağa uymaları gerekmekte olup özellikle yaban hayvanlarının üreme dönemine girdiği bu zamanda ava çıkanların, para cezası ve hapis cezası ile karşı karşıya kalabilecekleri unutulmamalıdır.

Av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme evrelerini içine alan bu süre zarfında tüm halkımızın da doğal ortamlara çıkarken daha hassas hareket etmesi ve av ve yaban hayvanlarının yumurta ve yavrularının toplanmaması gerekmektedir” denildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500