Advert
Advert
Advert

ÇOCUKLUKLARININ OYUNCAKLARINI YAPTILAR…

ÇOCUKLUKLARININ OYUNCAKLARINI YAPTILAR…
Bu içerik 3477 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Cumhuriyet İlkokulu tarafından “Oyuncak Köprüsü” adlı proje hayata geçirildi… Sınıf velileriyle gerçekleştirilen proje kapsamında veliler çocukluklarına ait oyuncakları yaparak okul öğrencileriyle buluşturdular…

Milas Cumhuriyet İlkokulu 2 / A sınıf öğretmeni Serap Denizli ve öğrenci velileri tarafından hayata geçirilen “Oyuncak Köprüsü” adlı proje kapsamında üretilen oyuncaklar okulda açılan sergiyle öğrencilerle buluşturuldu.

Projenin öğrenci velilerinin katkı ve destekleriyle gerçekleştirildiğini belirten 2 / A sınıf öğretmeni Serap Denizli, “Oyuncak deyince sadece dijital dünya değil geçmişimiz emanetleri olan; hayal gücünü geliştiren, üretkenliğe, paylaşıma dayanan el yapımı oyuncakların da olduğunu, evde oyuncak yapmanın zevkli olabileceğini amaçladık. Amacımız çocukların;  anneannelerin ve dedelerinin oynadığı oyuncakları tanımaları ve günümüze uyarlayarak tekrar hayatın içine katmalarını istedik. Bununla birlikte dedeyle torun arasında bir oyuncak köprüsü kurduk. Geçmiş hakkında bilgi sahibi olmalarını, doğaya uyumlu oyuncaklar yapılabileceği farkındalığı kazandırmak ve keşfetmeleri amaçlarımız arasındaydı. Sınıf içinde; oyuncaklar yapılmadan ve yapıldıktan sonra yaptığımız, yaratıcı drama atölyeleri ile de farkındalıklarını ve öğrendiklerini ilgi çekici kılmak ve güçlendirmek amaçlandı. Aynı zamanda bu oyuncakların sanatsal değerlerini göstermek istedik. Projemizin hayata geçirmede katkılarından dolayı sınıf velilerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mehmet Nuri Özler’in açılışını yaptığı sergide yer alan oyuncaklar, çocuklar tarafından da ilgi ve beğeni gördü. Bazı öğrenciler daha önce hiç görmediği oyuncaklar hakkında bilgi de alıp, oyuncaklarla oynadı.

Sergi sırasında öğrencilere oyuncaklara dokunabileceği ifade edilerek, sık sık “lütfen oyuncaklara dokunun” denildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500