Advert
Advert
Advert

ŞİİR DOLU BİR GECE…

ŞİİR DOLU BİR GECE…
Bu içerik 1929 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Bilim Lisesi tarafından şiir dinletisi etkinliği gerçekleştirildi… Öğrenciler etkinlikte Nazım Hikmet ve Atilla İlhan gibi şairlere ait şiirleri seslendirdi…

Milas Bilim Lisesi tarafından Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda “Tek Hece: Aşk” adı altında şiir dinletisi etkinliği düzenlendi.

Gecenin açılış konuşmasını yapan okulun kurucusu Mustafa Zeybekoğlu, katılanlara “hoşgeldiniz” diyerek “Bizler Milas Bilim Lisesi olarak öğrencilerimizi hem ilime hem de sanata meraklı, duygusal hassasiyeti yüksek, sorumluluklarını bilen gençler olarak yetiştirmek için tüm öğretmenlerimizle beraber çalışıyoruz. Eğer sadece bilime yönelirsek eksik kalırız. Bilimin yanında resim olmalı, edebiyat olmalı, müzik olmalı. Sanat olmalı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Bir millet sanattan ve sanatkarlardan mahrumsa tam bir hastalıklı bir hayata sahip olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve kopmuş gibidir.’ Sanat güzelliklerin ifadesidir ve şiirler bu güzelliğin en az sözle ifade ediliş şeklidir. Bu gece şiirleriyle bizi birleştiren tüm şairlerimize ve sesleriyle bu şiirleri süsleyen tüm öğrencilerimize şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Zeybekoğlu’nun yaptığı konuşmanın ardından gece öğrenciler tarafından seslendirilen şiirlerin seslendirilmesiyle sona erdi. Etkinliğe; Milas Belediye Başkanı Yardımcısı Faik Karagöz, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, belediye meclis üyeleri, CHP Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri ile üyelerinin de arasında olduğu çok sayıda şiir sever katıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500