Advert
Advert
Advert

SÜT SAĞIM MAKİNESİ ALANINDA 39 YIL…

SÜT SAĞIM MAKİNESİ ALANINDA 39 YIL…
Bu içerik 4052 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

1978 yılında kurulan ve kurulduğu yıldan itibaren süt sağım makineleri alanında hizmet veren Sezer Süt Sağım Teknolojileri, bu yıl da Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda bayisi Balkaya Tarım Firması aracılığı ile yer alarak, süt sağım sistemleri başta olmak üzere birçok makine ve ekipmanı üreticiyle buluşturdu…

Süt sağım makineleri ve çiftlik ekipmanları alanında 39 yıldan beri hizmet veren Sezer Süt Sağım Teknolojisi, Milas 8. Güney Ege Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda stant açan Balkaya Tarım Firması ile yeni makine ve ekipmanları üreticiyle buluşturdu.

Firmanın çalışmaları hakkında bilgi veren Sezer Süt Sağım Teknolojileri Ege Bölge Müdürü Ziraat Mühendisi Barış Aybarsgenç, “Firmamız 1978 yılında kuruldu. Süt sağım makineleri alanında 39 yıldan buyana hizmet vermekte. Seyyar makineyle başladığımız serüvenimize şuanda süt sağım odaları, robot sistemler, çiftlik ekipmanlarını kendimiz üreterek satışını gerçekleştirmekteyiz. Bizim işimiz tamamıyla hayvancılıkla ilgili. Biz uzun yıllardan beri müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermek için çabalıyoruz” dedi.

Satış sonrası aşamanın firmalar ve üreticiler açısından çok önemli bir süreç olduğuna değinen Aybarsgenç, “Bir sağım sistemi alıyorsunuz. Sağım sistemi aldığınız zaman, sağım sonrası olan hizmet sizin için en önemli şeydir. Arıza esnasında uzun sürede size servis ulaşırsa büyük sıkıntı oluşur. Biz ise bu konuda müşterilerimize garanti veriyoruz. Şuan bulunduğumuz Milas fuarında da Balkaya Ticaret, hem bizim bayiimiz hem de Muğla, Aydın tarafında servisimizi gerçekleştiriyor. Sağım sistemleri dışında, tamburlu sağım makineleri üretiyoruz. Bunu da iki firmamız gerçekleştiriyor. Biri Bursa Karacabey’de diğeri de Bursa Mustafa Kemalpaşa’da. Tamburlu sağım daha önce ithal olarak gerçekleşiyordu. Çiftçilerimiz kendi malzemelerini, kendi kullandıkları yem bitkilerini üretmek istediklerinde tamburlu sistemi tavsiye ediyoruz. İmalatını da 7 yıldır kendimiz gerçekleştiriyoruz” dedi.

Üreticilerle iç içe olmak…

Sezer Süt Sağım Makinelerini Milas’taki üreticilere temin etmeye çalıştıklarını belirten Balkaya Tarım Firması’nın sahibi Hidayet Balkaya ise “Bizim amacımız üreticilerle iç içe olmak. Üreticilerimize daha iyi ürün, daha iyi hizmet verebilmek ve uygun yedek parça verebilmek. Çiftçimizin eksikliklerini tamamlayıp, bilgilendirerek daha iyi hizmet alabilmelerini sağlamak. Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı sayesinde eksikliklerimizi görebiliyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500