Advert
Advert
Advert

DEVLETİ VE MİLLETİ YAŞATMAYA YEMİNLİYİZ…

DEVLETİ VE MİLLETİ YAŞATMAYA YEMİNLİYİZ…
Bu içerik 2878 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül ve arkadaşları, Milas’ta görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi… Başkan Gönül, göreve geldikleri günden bu yana yapılan çalışmalara kısaca değinirken, yeni hedeflerini açıkladı…

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül, basın mensuplarına ‘Ocak Kart’ ve ‘Turan Kart’ı tanıtırken, bir yandan da önümüzdeki günlerde açılacak olan ve katılımcıların ücretsiz olarak yararlanacağı el sanatları kursunu anlattı.

Gönül; “Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, kutlu tarihimizin bizlere verdiği sorumluluk ve şuurlu tavrımız ile üzerimize düşen görevi Allah rızasını gözeterek layıkıyla yerine getirmek adına çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürmektedir. Hatırlayacağınız üzere Milas Ülkü Ocakları olarak Eylül ayında 2016 - 2017 Eğitim ve Öğretim dönemi öncesi, ihtiyaç sahibi Öğrenci kardeşlerimize yönelik ‘Ocak Kart’ adı altında giysi, ayakkabı ve kırtasiye olmak üzere bir yardım çalışması gerçekleştirmiştik. Geçmiş günde yapmış olduğumuz o proje, bir nevi bugün hayata geçirmeye hazırlandığımız projelerimiz için bir alt yapı hazırlığı olarak da icra edilmişti. Önümüzdeki günlerde hayata geçecek olan ‘Ocak Kart/Destek Kart’ı ve ‘Turan Kart / Öğrenci Kart’ı hazırlıkları, o günlerden planlanan Sosyal Sorumluluk Projelerimizden birisidir. Uzun çalışmalar ve duyarlı, yardımsever esnaflarımız ile yaptığımız bire bir görüşmeler sonucu şekillendirdiğimiz projemiz, Allah’ın izni ile 1 Nisan 2017 günü ilk dağıtımları ile hayata geçecektir” dedi.

Ocak ve Turan Kart Projesinin diğer bilinen kontör veya para yüklü yardım kartlarının aksine, bir indirim kartı olarak hayata geçeceğini belirten Başkan Gönül “İndirim kartı olarak hayata geçecek olmasının en büyük sebeplerinden birisi, içinde bulunduğumuz maddi imkânların kısıtlı olmasıdır fakat Ülkü Ocakları olarak maddi imkânlarımızın kısıtlı olması ise, manevi dünyamıza ışık tutacak projelerimizi hayata geçirmemize asla engel teşkil edemeyecektir. Projemiz belirli süreli olmamak ile birlikte, uzun vadede yıllarca faaliyet gösterecek olan bir çalışma olarak devamlılığını sürdürecektir” dedi.

Bu projenin ihtiyaç sahibi, şehit ve gazi yakını aileleriyle el ve gönül bağını güçlendirmek adına planlanmış bir destek-yardımlaşma çalışması olduğuna dikkat çeken Gönül konuyla ilgili açıklamalarını şöyle sürdürdü.

“Ocak Kart aynı zamanda insanlık ve vicdan vazifemiz olan ‘Komsusu aç iken tok yatan bizden değildir’ şiarı ile sorumluluk sahibi, şuurlu birer birey olmamız gerektiğini nesillere hatırlatan fiili eylem çalışmamız olacaktır. Ocak Kart’ı ihtiyaç sahibi ailelerimiz, şehit yakınlarımız ve gazilerimiz kullanabilecek. Ocak Kart dağıtımı esnasında titiz çalışmalar yapılarak ince ayrıntılar araştırılacak ve hak eden ihtiyaç sahiplerine teslim edilecek.

Turan Kart - Öğrenci Kartı - Turan kartımızı sadece teşkilatımızda eğitim ve faaliyet gösteren öğrenci kardeşlerimiz, dolayısı ile aileleri faydalanabilecek. İşleyiş olarak Ocak Kart’ın kullanım şekli de Turan Kart ile aynı özelliği taşımakta. Kartlar muhatabına teslim edilirken kullanabilecekleri işletmelerin isim, adres ve telefon numaraları zarf içinde ailelerimize ve öğrencilerimize ayrıntılı olarak verilecek. Daha sonra anlaşma yapmış olduğumuz yardımsever işletme sahiplerine Ocak kart verilen ailelerin ve öğrenci kardeşlerimizin isimleri verilecek.

Bu güncellemeler aylık olarak teşkilatımızca yapılacak olup, gelişmeler işletme sahipleri ile eksiksiz olarak paylaşılacak. Aile ve öğrencilerimiz işletmelerden yaptıkları alışveriş sonucunda, işletme sahiplerine kimlikleri ile Ocak/Turan Kart’ını ibraz ederek indirimden faydalanabilecek. Kartları zaruri durumlarda sadece üzerinde ismi yazılı olan ihtiyaç sahibi ailelerin veya öğrencilerimizin birinci derece akrabaları kullanabilecek. Ayrıca Projemize katkı ve desteklerinden dolayı işletme sahiplerimize teşekkür ediyorum. Güzel işler elbet güzel insanlar ile hayat bulacak, alınan dualar ortakça ruhumuza yansıyacak.

Milleti yaşatmak devleti yaşatmak ise, yarım asra varan teşkilatçılığımızın bizlere yüklediği sorumluluk Türk Milletine gönül vermek kadar, omuz verme vazifesidir. Ülkü Ocaklılar olarak bizler bu vazifemizi yerine getirme bilincinde, devleti ve milleti yaşatmaya yeminliyiz.

Tarihimizin bizlere verdiği nizam, damarlarımızda var olan inanç ve yarınların kudretli nesli Ülkü Ocaklarında yanacak, pişecek, milleti yaşat ki devlet yaşasın ilkesini Turan adlı Kızılelma da var edecektir.

Ocak ve turan kart, her şeyden ziyade Allah rızasına varan, duaya talip olan Ülkü dolu gönüllerin heyecanla el bekleyenlere tüm benliği ile varma çalışması olacak.

Varlığımız Türk varlığına Armağan olsun.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500