Advert
Advert
Advert

SPORDA KADINLARIN YERİ KONUŞULDU…

SPORDA KADINLARIN YERİ KONUŞULDU…
Bu içerik 1776 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Spor Muhabiri Hüseyin Açar tarafından hazırlanan ve sunulan, Radyo Gözlem’de yayınlanan Spor Saati’nin 8 Mart Çarşamba günkü konukları, Milas Satranç Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar ve Yeni Milasspor Kulübü bayan taraftarlarından Demet Özmen oldu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne denk gelen Spor Saati’nde, kadınların spordaki yeri konusunda açıklamalar yapan Spor Saati konukları, bayanların spor etkinlikleri içinde daha çok yer almaları gerektiğini söylediler.

Satranç Hayata Benzer

‘Satranç Hayata Benzer’ vurgulaması ile satranç sporu ile hayatın benzerliklerini anlatan Milas Satranç Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar, 2015-2016 sezonunda Milas’ta satranç sporu ile ilgili yapılan etkinlikleri anlatarak, her geçen gün satranç ailesinin büyüdüğünü söyledi.

Har yaşta satranç öğrenebileceğini belirten Elif Vildan Altunbozar; “satranç oyuncusu olmakla, satranç yarışmacısı olmak birbirine benzemez” dedi.

Milas’ta satranç müsabakaları ile ilgili bilgileri de Spor Saati dinleyicileri ile paylaşan Elif Vildan Altunbozar, satranç sporuna destek veren tüm sponsorlarına, Milas Belediyesi’ne ve Milas basınına teşekkür etti.

Milas Şampiyonluğu Hak Ediyor

Spor Saati’nin diğer bir konuğu olan Yeni Milasspor Kulüp Başkanı Hasan Özmen’in eşi Demet Özmen kulüp yöneticiliğinin çok zor olduğunu belirterek, Yeni Milasspor’un bir bayan taraftarı olarak oynadığı tüm müsabakaları içte ve dışta izlediğini söyledi.

Son dönemlerde Yeni Milasspor’un Süper Amatör Küme Ligi’ndeki lig müsabakalarında tribünlerde bayan seyircilerin artmasının, kulüp yönetiminin yaptığı güzel çalışmalar sonrasında olduğunu vurgulayan Demet Özmen, kısıtlı olanaklarla lig mücadelesi ile şampiyonluk yarışını sürdüren Yeni Milasspor’un ve Milas’ın şampiyonluk sevincini tatması gerektiğini belirtti.

Yeni Milasspor’un ligde iyi bir konumda olduğunu ve şampiyonluk şansının yüksek olduğunu vurgulayan Demet Özmen; “şampiyonluk şarkıları söylemek için henüz çok erken” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Radyo Gözlem’de yayınlanan Spor Saati’nde bir araya gelen 2 bayan konuğumuz sporla ilgili düşüncelerini Spor Saati dinleyicileri ile paylaşarak, günün anlamına uygun olarak Dünya Kadınlar Günü’nde tüm kadınların günlerini kutladılar.

Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü Radyo Gözlem ve Spor Saati adına kutluyoruz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500