Advert
Advert
Advert

EN GÜZELİNİ OKUYANLAR SEÇİLDİ…

EN GÜZELİNİ OKUYANLAR SEÇİLDİ…
Bu içerik 5092 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçemizdeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında İstiklal Marşını ezbere okuma yarışması düzenlendi… Özellikle anaokulu öğrencileri arasında düzenlenen yarışma sırasında hem öğrenciler hem de okul yöneticileri heyecan dolu anlar yaşadılar…

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçemizdeki anaokulu ve ilkokul öğrencileri arasında önceki gün, ortaokul ve lise öğrencileri arasında ise dün Milas Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda İstiklal Marşını ezbere okuma yarışması düzenlendi.

Yarışma öncesinde kısa bir konuşma yapan Milas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Coşkun Demir, “Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmi ve özel tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseler arasında öğrencilerin öğrenme etkinliklerini pekiştirmek, okullar arasında başarı standartlarını yükseltmek, öğrencileri girişimci ve rekabetçi bir ruhla barış içinde yarışmaya teşvik etmek, milli birlik ve beraberlik duygusunu yüceltmek, çocuklarımızda vatan, millet, bayrak sevgisini güçlendirmek amacıyla MEB İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğine uygun ilçemizdeki tüm resmi ve özel anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerini kapsayacak şekilde İstiklal Marşını ezbere okuma yarışmasını düzenliyoruz” dedi.

Demir’in yaptığı konuşmanın ardından Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Özlem Beytor, Müzik Öğretmeni Lütfi Matur, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kültür Dersi Öğretmeni Zeliha Çeken Yedigöz, Milas Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Ali Çakır, Sakarya Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Şafak Öz’den oluşan jüri öğrencilerin okuma performanslarını değerlendirdi.

Anaokulu öğrencileri arasında yapılan yarışmada 23 Nisan İlkokulu Anasınıfı öğrencisi Z. Cemre Argama birinci, Havva Ersoy Anaokulu öğrencisi Ela Gürman ikinci, Koru Yüksel Çağlar İlkokulu Anasınıfı öğrencisi Eğmen Eser Yelkıran üçüncü oldu.

Aynı gün öğlenden sonra ilkokullar arasında yapılan yarışmada ise Beçin İlkokulu öğrencisi Ceylin Nur Köse birinci, Semiha Altunkan İlkokulu öğrencisi Zeyra Koç ikinci, Fatih İlkokulu öğrencisi Sude Ayaz ile Selimiye İlkokulu öğrencisi Nurdanur Yıldırım üçüncü oldular.

Ortaokullar ve lise arasında…

Dün yine Milas Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salonu’nda saat 9.30’da bu kez ortaokul ve lise öğrencileri arasında yarışma düzenlendi.

Jüri üyelerinin yaptığı değerlendirmeye göre ortaokullar arasında Ağaçlıhöyük Ertuğtul Menteş Ortaokulu öğrencisi Mercan Karacan birinci, Selimiye Ortaokulu öğrencisi Amine Gönen ikinci ve Milas Merkez Ortaokulu öğrencisi Damla Karabulut üçüncü oldu.

Liseler arasında ise Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Savaş Üregül birinci, Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi Buse Yıldız Erol ikinci, Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi öğrencisi Asena Yücel üçüncü oldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500