Advert
Advert
Advert

YAPI FUARI YARIN KAPILARINI AÇIYOR…

YAPI FUARI YARIN KAPILARINI AÇIYOR…
Bu içerik 3836 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bu yıl 9 - 12 Mart tarihleri arasında ilki gerçekleştirilecek olan Güney Ege Yapı Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı yarın saat 11’de başlayacak olan törenle açılacak… Milas Yapı Fuarı’nda yaklaşık 60 firma stant açacak…

Milas’ta 9 - 12 Mart tarihleri arasında bu kez ilk defa Milas Güney Ege Yapı, Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı düzenlenecek. Balçık mevkiinde bulunan TARİŞ 152 No’lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi’ne ait Çırçır Fabrikası alanında düzenlenecek olan Milas Yapı Fuarına Muğla’dan Çanakkale’ye, İzmir’den Kayseri’ye dek Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 60 firma katılarak stant açacak.

Fuarda, bir binanın temel kazım makinelerinden mutfak ve banyo aksesuarlarına, çatı kaplamasından ev içi dekorasyon ürünlerine kadar pek çok ürün sergilenecek.

Milas Yapı Fuarı hakkında açıklama yapan Expolink Fuarcılık yöneticilerinden Serdar Erdoğan, yapı fuarı için neden Milas’ı tercih ettiklerini şöyle açıkladı;

“Milas yapı sektörü için çok büyük bir potansiyele sahip. Didim’den Ören’e, Bodrum’dan Muğla’ya kadar çok geniş bir çevreye hitap ediyor. Üstelik burada çok canlı bir konut, ikinci konut ve yazlık bina yapımı sürüyor. Bu nedenle Milas’ta yapı fuarı düzenliyoruz. Üstelik Milas’ta çok iyi bir fuar kültürü var. Milaslılar fuarlara çok ilgili. Bunu Tarım fuarında da görüyoruz. Milaslıların Yapı fuarına da aynı ilgiyi göstereceklerinden eminiz.”

Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Erdoğan Milas Yapı Fuarının 4 bin metrekarelik bir alana kurulacağını belirterek “Şu anda fuardaki stantların yüzde 90’ı doldu. Muğla’dan Çanakkale’ye, İzmir’den Kayseri’ye kadar geniş bir coğrafyadan katılım olacak. Fuarda akıllı ev teknolojileri, yapı kimyasalları, güneşten evin ihtiyacı olan elektriğin karşılanması, inşaatlar için kullanılan iş makineleri, prefabrik evler, ev dekorasyonu ile ilgili çeşitli ürünler sergilenecek” dedi.

Erdoğan, fuara katılacak firmalar için yüzde 50 hibe desteği bulunduğunu da belirterek “Fuarda stant açacak firmalar, stant için ödedikleri paranın yarısını KOSGEB’den alabilirler” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500