Advert
Advert
Advert

AMACIMIZ, SİZLERİN BİRAZ DAHA KAZANMASI…

AMACIMIZ, SİZLERİN BİRAZ DAHA KAZANMASI…
Bu içerik 1864 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde süt üretim alanında faaliyet gösteren Milas Süt Üreticileri Birliği’nin 2016 Yılı Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi… Genel Kurul’da birlik üyelerine yönelik konuşma yapan Birlik Başkanı Ali İhsan Gezgin, “Bizim tüm çabamız amacımız sizlerin biraz daha kazanması için” dedi…

Milas Süt Üreticileri Birliği’nin 2016 Yılı Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı Milas Ticaret ve Sanayi Odası Labranda Konferans Salonu’nda birlik üyelerinin yanı sıra kurum ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin de katılımıyla gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığı’na Denizli Süt Üreticileri Birliği Başkanı Münir Altınbaş’ın, divan üyelikleri ve katipliğe ise Hüseyin Kutluca, Salih Topuz, Hakkı Dörtyollu, Halil çiftçi, Serkan Bayındır’ın getirilmesinin ardından genel kurul saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle başladı.

En iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz…

Daha sonra kürsüye gelen Birlik Başkanı Ali İhsan Gezgin, zamanın çok çabuk geçtiğine değinip, 2007 yılında kurulan Milas Süt Birliği’nin günde 25 ton süt toplarken, günümüzde artık 150 ton süt toplamaya başladığını ifade ederek, “Sizlere hizmet verirken bizlerin de hataları kusurları oluyor. 60 personelle yaklaşık 3 bin kişiye aynı anda yem dağıtırken veya süt toplarken hata yapmamak mümkün değil. Bu hataları en aza indirmeye çalışıp, en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Hatalarımız için sizlerden özür diliyoruz” dedi.

Çabamız sizlerin biraz daha kazanması için…

Süt toplama çalışmalarının yanı sıra aylık 50 bin çuval yem dağıttıklarını yem dağıtımı sırasında da bazı sorunların yaşandığını ve üyelerin bu duruma tepki gösterdiklerini de ifade eden Başkan Gezgin, “50 bin çuval üyelerimize yem dağıtıyoruz. Yapılan ticari düzenlemelerle de bazı sorunlar yaşamaya başladık. Bu 50 bin çuval yemi aynı gün içerisinde dağıtmak mümkün olmuyor. Üreticilerimiz de haklı olarak eleştiriyor. Bu dağıtım işini tam yapamıyoruz. Ama bazı üyelerimizin de bu konuda biraz daha duyarlı olması lazım. Sizlerin de yem dağıtım çalışmalarına destek vermesi gerekiyor. Bazen gidip tüccardan bile yem alan arkadaşlarımız oluyor. Bizler size para kazandırmayalım mı?  Bizim tüm çabamız amacımız sizlerin biraz daha kazanması için. Yemlerin kalitesi ile ilgili şüphesi olan üyelerimiz de oluyor. Bizler belirli aralıklarda yemlerin tahlillerini de yaptırıyoruz” dedi.

Kaliteli sütün her zaman pazarı vardır…

Bazı üyelerin de üretim aşamasında yönetimin çok fazla baskı kurmasından şikayetçi olduğunu dile getirerek konuşmasını sürdüren Başkan Gezgin, “Bu birliğe süt verecek adam kaliteli süt üretecek. Kaliteli sütün her zaman pazarı vardır. Bizim sütümüz şuanda 1.10 liradan satılırken yakın yerleşim yerlerinde 0.80 kuruşa satılıyor. Bazı eleştirileri yaparken insaflı olmak lazım. Ben bu birlik için günümü, zamanımı harcıyorum. Birlik üyeleri için ferdi kaza sigortası yaptırdık. Bir arkadaşımız kaza geçirdi, yaşamını yitirdi. Bu sigorta sayesinde ufakta olsa aileye katkı sağlandı. Bu kötü bir çalışmamıydı. Selimiye’den bir arsa aldık. Bir projemiz var. Devletin verdiği destekle de projeyi hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Yaklaşık 1 buçuk milyon liralık bir yatırım. Yarısını devlet karşılayacak. Niye Selimiye’ye yapılıyor diye eleştirenler var. Arkadaşlar Selimiye’deki de bizim üyemiz değil mi? Ben kimseye karşı ayrımcılık yapmam, bunun eleştirisi olmaz” dedi.

Eleştirilerin dozuna dikkat edelim…

Konuşmasının sonunda bazı birlik üyelerinin eleştirileri nedeniyle sitemde bulunduğunu dile getiren Başkan Gezgin, “Biraz sizlere sitem ettim ama eleştirirken biraz dozuna dikkat edin. Bizleri ve yönetimi yıpratmak için bizleri eleştiriyorsanız bu eleştiri olmaz zaten. Ben ülkemi, sizleri seviyorum. Beni dinlediğiniz için sağolun var olun” dedi.

Milas’a gıpta ile bakıyoruz…

Başkan Gezgin’in yaptığı konuşmanın ardından söz alarak kısa bir konuşma yapan Denizli Süt Üreticileri Birliği Başkanı Münir Altınbaş, “Günlük 150 ton süte ve aylık 50 bin çuval yeme hükmeden başka birlik göremiyorum. Biz Merkez Birlik olarak Milas’a gıpta ile bakıyoruz. İnsan olarak maalesef elimizdeki değerlerin kıymetini bilmiyoruz. Halinize şükredin. Beterin beteri var. Elinizdeki değerin kıymetini iyi bilin. Günlük 150 ton süt, aylık 50 bin çuval yemin altına imza atmak her baba yiğidin hakkı değildir. Var olanın kıymetini bilmek erdemliktir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından genel kurulun gündem maddeleri görüşülerek üyelerin oylarına sunuldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500