Advert
Advert
Advert

BİLGİ KÜLTÜR YARIŞMASI’NIN FİNALİ PAZARTESİ GÜNÜ…

BİLGİ KÜLTÜR YARIŞMASI’NIN FİNALİ PAZARTESİ GÜNÜ…
Bu içerik 2732 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde ortaokullar arasında “Bilgi - Kültür Yarışması” düzenleniyor… 19 okulun katılımıyla gerçekleşen yarışmanın final etabı 27 Şubat Pazartesi günü gerçekleştirilecek…

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Milas’taki ortaokullar arasında öğrencilerin öğrenme etkinliklerini pekiştirmek, okullar arasında başarı standartlarını yükseltmek, öğrencileri girişimci ve rekabetçi bir ruhla barış içinde yarışmaya teşvik amacıyla “Bilgi - Kültür Yarışması” düzenleniyor.

Merkez Ortaokulları yarışması…

Dr. Mete Ersoy Ortaokulu Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmanın Merkez Ortaokullar ve Köy Ortaokulları etapları tamamlandı. Merkez Ortaokullar etabında 10 okul kıyasıya mücadele etti. Dr. Mete Ersoy Ortaokulu, 23 Nisan Ortaokulu ve Merkez Ortaokulu final etabına kalan okullar oldu.

Köy Ortaokulları yarışması…

Köy Ortaokullar etabında ise 10 köy okulu mücadele etti. Eşit puan alan Selimiye Ortaokulu ve Pinar Ortaokulu birinciliği paylaştı. Puanları eşit olan Ören Ortaokulu ve Güllük Ortaokulu yedek sorularla üçüncülük için mücadele etti. Bu etapta da okullar soruları doğru cevaplayınca eşitlik bozulmadı. Yarışma şartnamesi gereği kura çekimi yapıldı ve Güllük Ortaokulu üçüncü oldu.

Final Pazartesi günü…

Merkez ve Köy Ortaokulları arasında yapılan ilk etap eleme yarışmasının ardından ilk üçe giren okullar arasında 27 Şubat Pazartesi günü final etabı gerçekleştirilecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500