Advert
Advert
Advert

ESENTEPE ESKİ GÜNLERİNE GERİ DÖNÜYOR…

ESENTEPE ESKİ GÜNLERİNE GERİ DÖNÜYOR…
Bu içerik 9390 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Mülkiyeti Milas Belediyesi’ne ait Şevketiye Mahallesi Topbaşı Mevkii’nde yer alan halk arasında Esentepe olarak bilinen alan çay bahçesi olarak yeniden düzenlenerek eski haline dönüştürülüyor…

Milas Belediyesi Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre; Milas için önemli bir yere sahip olan ve konum olarak ta eşsiz manzaraya sahip Esentepe, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce hazırlanacak proje ile hayat bulacak. Birinci derece sit alanı içerisinde kalan ve uzun yıllardır atıl durumda bırakılan alan yapılacak proje ile ailelerin oturabileceği Çay Bahçesi olarak düzenlenerek hizmete açılacak.

Alan üzerinde Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban, Fen İşleri Müdürü Okan Koban ile inceleme yapan Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat; Esentepe’nin eski günlerine geri döneceğini belirterek “Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından hazırlanacak proje Anıtlar Kurulu’na sunulacak gerekli izinlerin alınmasının ardından çalışmalara başlayacağız. Esentepe’yi eski günlerine döndürmeye kararlıyız. Bunun için Milas halkının da desteğine ihtiyacımız var. Buranın eski görünümü ile ilgili bilgisi olanların bizlere bildirmesini istiyoruz. Eskiden burada Tavus kuşlarının dolaştığını duyduk. Yapacağımız projede bunlara da yer vereceğiz. İçerisinde ördeklerin dolaştığı birde havuz yapmayı planlıyoruz. Esentepe’yi eski hali ile aynı şekilde hayata geçirmek istiyoruz. Çalışmaların tamamlanması sonucunda Esentepe eski ihtişamlı günlerine geri dönecek” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Umıt     0000-00-00 En kısa zamanda düzenlemenin yapılmasını beklıyoRuz
İlgin SAYLAM     2017-02-23 İsabet ve tebrikler,doğru karar.