Advert
Advert
Advert

MUĞLA, KÜLTÜREL MİRAS BAKIMINDAN ÇOK ZENGİN…

MUĞLA, KÜLTÜREL MİRAS BAKIMINDAN ÇOK ZENGİN…
Bu içerik 1147 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ümit Başar Semiz ile Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürü Zekeriya Bingöl, Milas Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ettiler… MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile Muğla’da turizmin geliştirilmesi konusunu değerlendiren konuklar, kültür turizmine önem verilmesi gerektiğini vurguladılar…

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Marmaris Meslek Yüksekokulu Müdürü Zekeriya Bingöl, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ve Muğla’nın kültürel miras bakımından çok zengin olduğuna dikkat çekerek, “Ülkemizden kültürel miras fışkırıyor. Fakat bunun farkında değiliz. Daha çok turist gelmesini ve daha çok döviz bırakmasını istiyorsak kültür turizmine önem vermeliyiz” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, MİTSO olarak Milas’ta turizmin gelişmesi için kültür turizmine önem veren çalışmalar yaptıklarını belirterek, “MİTSO olarak yurtiçinde veya yurtdışında katıldığımız tüm fuarlarda Milas’ın kültürel zenginliklerini tanıtmaya çalışıyoruz. Milas zaten bu konuda oldukça şanslı bir ilçe. Milas'ta 27 ören yeri ve tarihi kent var. Bunlardan Beçin Ortaçağ Kenti ile şehir merkezindeki Uzunyuva Kutsal Alanı ve Hekatomnos Anıtmezarı, UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesine alındı. Hemen komşumuz Yatağan’daki Stratonikeia da yine Dünya Mirası Geçici Listesi’nde. Bafa Gölümüz, Labranda, Çomakdağ’ın taş evleri ve kültürü büyük önem taşıyor. Biz de bunları tanıtmanın gayreti içindeyiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500