Advert
Advert
Advert

MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE TEKNOLOJİK DESTEK…

MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE TEKNOLOJİK DESTEK…
Bu içerik 3143 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Mercedes - Benz Türk, yeni sosyal sorumluluk projesi “EML’miz Geleceğin Yıldızı” çerçevesinde bayileri ile birlikte 31 farklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin motor bölümlerinin geliştirilmesi amacıyla laboratuvarlarını yeniliyor… Proje kapsamında yenilenen Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin teknoloji laboratuvarı törenle hizmete sunuldu… Okula ayrıca uygulama eğitimlerinde kullanılması amacıyla bir adet kamyon bağışlandı…

Mercedes - Benz Türk’ün sosyal sorumluluk projesi “EML’miz Geleceğin Yıldızı” Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Milas Mengerler A.Ş. işbirliği ile hayata geçirildi. Proje kapsamında yenilenen Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin teknoloji laboratuvarı Muğla Valisi Amir Çiçek, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, kamu kurum amirleri, okul yöneticileri, siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

Milas’ımız projeye dahil olan tek ilçe…

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle başlayan törenin ilk konuşmacısı olarak kürsüye gelen Milas Kaymakamı Eren Arslan, “Yaklaşık üç yıllık bir çalışmanın neticesinde hayata geçirilen Mercedes - Benz Laboratuvar açılışında bir araya gelmiş bulunuyoruz. Projemiz kapsamında ülkemizde 31 okul bulunmaktadır. Milas’ımız projeye dahil olan tek ilçedir.  Milli Eğitim Bakanlığı ile Mercedes- Benz Türk A.Ş. arasında imzalanan ‘EML’miz Geleceğin Yıldızı’ projesi kapsamında imzalanan protokol kapsamında Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı yenilenmiş, uygulamalı eğitimi destekleyici donanımla donatılmıştır. Projenin maliyeti yaklaşık 300 bin Euro olup, bu proje ile öğrencilerimiz Mercedes - Benz ekipmanları, eğitim aracı, güncel CBT programlarıyla eğitim alarak uluslararası düzeyde yeterlilik ve sertifika sahibi olacaklardır. Mezun öğrencilerimiz bu sertifikalandırma ile beraber ulusal ve uluslararası düzeyde staj ve iş bulma imkanı kazanacaktır. Proje kapsamında öğretmenlerimiz de belirli periyotlarla eğitimden geçirilerek bilgilerini yenilemeleri sağlanacaktır. Mercedes - Benz firmasının desteği proje sürecince sürekli olacaktır. Projenin maliyetini karşılayan Mercedes -  Benz Türk ve Milas Mengerler A.Ş.’ne okulumuza, ilçemize, ilimize böylesine bir katkı yaptıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Hem laboratuvar hem de kamyon…

Kaymakam Arslan’ın ardından kürsüye gelen Mercedes - Benz Türk A.Ş. Eğitim Koordinatörü Raşit Uzunoğlu, Mercedes - Benz Türk’ün, yeni sosyal sorumluluk projesi “EML’miz Geleceğin Yıldızı” çerçevesinde bayileri ile birlikte 31 farklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin motor bölümlerinin geliştirilmesi amacıyla laboratuvarlarını yenilediğini belirterek “Proje kapsamında yenilenen Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin teknoloji laboratuvarı her yıl ortalama 30 öğrencinin tam donanımlı eğitim almasına katkı sunacak. Teknolojik eğitim için özel ekipmanlar ile donatılan okulumuza üzerinde uygulamalı eğitim gerçekleştirilecek bir adet kamyon bağışlandı. Mercedes - Benz Laboratuvarları ile eğitimin desteklenmesi ve otomotiv sanayinin servis ve bakım hizmetlerinde ihtiyaç duyduğu kalifiye teknisyenlerin yetiştirilmesi amaçlanıyor. ‘Her işin başı eğitim’ prensibini benimseyen Mercedes - Benz Türk, sürdüğü sosyal sorumluluk çalışmaları ile uzun yıllardır Türkiye’nin çağdaş geleceğine katkıda bulunuyor. Hem şirket içinde hem dışında eğitim ve kişisel gelişimin desteklenmesi, Mercedes - Benz Türk’ün sosyal sorumluluk felsefesinin temelini oluşturuyor” dedi.

Teknolojik eğitim için özel ekipmanlar ile donatılıyor…

Mercedes - Benz Türk’ün Mercedes - Benz Bayileri ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliğinde gerçekleştirdiği proje kapsamında yenilenen laboratuvarlardan birini Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kazandırdıklarını ifade ederek konuşmasını sürdüren Uzunoğlu, “Proje kapsamında, meslek liselerinde laboratuvar koşullarının iyileştirilmesi ve yeniden yapılandırılmasının yanı sıra, teknik ve mesleki eğitim alan öğrencilerin sanayinin beklentilerine cevap verecek nitelik ve donanıma ulaşmaları amacıyla eğitimlerin düzenlemesine de önemli bir katkı sağlanıyor. Mercedes-Benz Laboratuvarları, teknolojik eğitim için özel ekipmanlar ile donatılıyor ve her okula üzerinde uygulamalı eğitim gerçekleştirilecek birer adet kamyon bağışlanıyor. Ayrıca, okul yöneticileri ve alan öğretmenleri, Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin ileri teknoloji ile üretilen modelleri, girişimcilik ruhu ve kalite sistemleri konusunda bilgilendirilecekler. Bu güne kadar toplam 25 okulun laboratuvarı yenilendi. ‘EML’miz Geleceğin Yıldızı’ projesi kapsamında toplam 31 farklı laboratuvar yeniden yapılandırılacak. ‘Her işin başı eğitim’ prensibini benimseyen Mercedes-Benz Türk, sürdüğü sosyal sorumluluk çalışmaları ile uzun yıllardır Türkiye’nin çağdaş geleceğine katkıda bulunuyor. Hem şirket içinde hem dışında eğitim ve kişisel gelişimin desteklenmesi, Mercedes-Benz Türk’ün sosyal sorumluluk felsefesinin temelini oluşturuyor” dedi.

Öğrenci bilgiden mahrum kalmasın…

Son konuşmacı olarak mikrofona davet edilen Muğla Valisi Amir Çiçek ise, eğitim alanında yapılan yatırımların önemli olduğunu fakat öğretmen faktörünün her zaman en üstte yer aldığını dile getirerek, “hayata geçirilen proje ile bugün okulumuzun laboratuvarı yenilendi. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Fakat bazen ekipman yeterli olmuyor. Herşey öğrencimizi yetiştirecek öğretmenlerimizin elinde. Öyle öğretmenlerimiz var ki okullara gönderilen eğitim materyallerinin paketini açmıyor. Kırılır, bozulur diye korkuyor. Böyle düşüncelerde olmayın. Kırılsın, bozulsun. Ama öğrenci o bilgiden mahrum kalmasın. Öğrencilerimiz bu laboratuvardan ve sağlanan imkanlardan faydalanarak kendilerini geliştirmeli. Gençlerimiz zeki. Onlara gerekli imkanları sağlayarak ülkemizin gücüne güç katmalıyız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Çiçek ve beraberinde bulunanlar tarafından laboratuvarın açılış kurdelesi kesildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sipahi     0000-00-00 Tüm bu çalışmalar sanki gökten inmiş gibi ne okul idaresinden nede öğretmenlerden bahsedilmiş. Yazık. . Kibirlerinden yanlarına yaklasilmiyor. ..