Advert
Advert
Advert

FLAMİNGOLARDAN GÖRSEL ŞOV…

FLAMİNGOLARDAN GÖRSEL ŞOV…
Bu içerik 1640 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Koruma altında olan Tuzla Sulak Alanı’na Aralık ayının başlarında gelmeye başlayan flamingolar gün batımında fotoğraf tutkunlarına ev sahipliği yapıyor…

Milas - Bodrum karayolu üzerindeki koruma altında olan Tuzla Sulak Alanı’na Aralık ayının başlarında gelmeye başlayan flamingolar gün batımında fotoğraf tutkunları için tablo gibi güzelliğin ortaya koydu.

80’e yakın kuş türü konaklıyor…

Boğaziçi Mahallesi sınırları içerisindeki Tuzla Sulak Alanı’na aralık ayı başından itibaren gelmeye başlayan flamingoların sayısının her geçen gün arttığı belirtildi. Boğaziçi ile Meşelik Mahalleleri arasında uçuşlar yapan ve besin açısından son derece zengin sulak alanda 80’e yakın kuş türü ile birlikte konaklayan flamingoların sulak alan üzerinde ve havada yaptıkları görsel şov görenleri hayran bıraktı. Flamingolar, gün batımında kartpostalları aratmayacak manzaraların ortaya çıkarırken, fotoğraf tutkunlar içinde doğal bir fon oluşturdu.

“Nisan ayının ortalarına kadar konaklıyorlar”

Yavru flamingoların annelerinin ardından koşup, uçmaya çalışmaları görüntülendi. Flamingoların soğuk hava koşulları nedeniyle kuzeyden ve genellikle Gediz Deltası’ndan Milas’a gelerek Nisan ayı ortalarına kadar konakladıklarını belirten moda tasarımcısı, doğa ve kuş gözlemcisi 42 yaşındaki Hülya Wunderlich, şöyle dedi:

“Sulak alan flamingoların yavruları ile birlikte beslenme, hem de barınma açısından Bafa Gölü’nden sonra konakladıkları en doğal ortam. Bu nedenle güzellikleri ile hayran bırakan flamingoların görmek isteyenler çevre il ve ilçelerden hafta sonlarında Milas’a akın ederken flamingoların sayısı gün geçtikçe artıyor. Sulak alandaki flamingoların sayısı 13 bini aştı.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500