Advert
Advert
Advert

MİLAS ZEYTİNYAĞI’NIN BELGESELİ OLUYOR…

MİLAS ZEYTİNYAĞI’NIN BELGESELİ OLUYOR…
Bu içerik 1895 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas'ın genç belgeselcilerinden Emre Özsoy, Ankara'da düzenlenecek 6. Altın Kepenk Patent Kısa Film Yarışması'na Milas Zeytinyağına Coğrafi İşaret tescili alınmasının kısa öyküsü ile katılacak. Emre Özsoy, "Yeşil Siyah" adlı kısa filmin hazırlanması aşamasında Milas Zeytinyağına Coğrafi İşaret tescili alan Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve Milas'ta zeytinyağı üretiminin öncü isimlerinden Ali Osman Menteşe ile röportajlar yaptı…

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, kendisinin, aslında Biyosistem Mühendisi olduğunu, fakat kısa film ve belgesel yapımcılığına duyduğu ilgi nedeniyle böyle bir kısa film hazırlığına başladığını belirten Emre Özsoy, "Yeşil Siyah" adlı kısa filmi için şunları söyledi:

"MNR Organizasyon tarafından Ankara'da 6. Altın Kepenk Patent Kısa Film Yarışması düzenleniyor. MİTSO tarafından Milas Zeytinyağına Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alınanca ben de zeytinin kısa film şeklinde belgeselini çekmeye karar verdim. Zeytinin yeşilden siyaha dönüşesi nedeniyle kısa filmimin adını da "Yeşil Siyah" koydum. Belgeseli hazırlarken MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve modern zeytinyağı üreticisi Ali Osman Menteşe ile röportajlar yaptım. 6. Altın Kepenk Patent Kısa Film Yarışmasında patent, marka, endüstriyel tasarım, coğrafi işaret konulu filmler yarışacak. Bunun dışında "Yeşil Siyah" belgeseli iki yıl boyunca festival ve yarışmalarda değerlendirilecek. Belgeselde, Coğrafi İşaret konusu çerçevesinde Milas zeytinyağı anlatılacak" dedi.

"Yeşil Siyah" belgeseli için belgeselin yapımcısı Emre Özsoy'a röportaj veren MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ise, "Belgeselin Milas Zeytinyağının tanıtımına çok önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu nedenle, belgeselin yapımcısı Sayın Emre Özsoy'a başarılar diliyoruz. Onun kısa film yarışmasındaki başarısı, diğer yandan Milas zeytinyağının tanıtım başarısı olacaktır" dedi.

“Yeşil Siyah” hakkında…

Proje: Milas Zeytinyağı Coğrafi İşaret Belgesel Projesi

Yapımcı-Yönetmen: Emre ÖZSOY

Geçici İsmi ‘Yeşil Siyah’ olan belgeselin çekimleri 22 Ocak’ta başladı. 30 Ocak’a kadar çekimleri tamamlanması planlanan belgesel ilk olarak (http://www.mrnorganizasyon.com/projects.html) MNR Organizasyon tarafından Ankara’da düzenlenecek olan 6. Altın Kepenk Patent Kısa Film Yarışması’nda değerlendirilecek.

Bu yarışma patent, marka, endüstriyel tasarım, coğrafi işaret konulu filmlerden oluşacak. Bunun dışında, belgesel iki yıl boyunca Festival ve Yarışmalarda değerlendirilecek. Belgesel Coğrafi İşaret konusu etrafında Milas Zeytinyağını anlatacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500