Advert
Advert
Advert

PULAK; “MİLAS, MUTLAKA İYİ BİR ŞEKİLDE TANITILMALI”…

PULAK; “MİLAS, MUTLAKA İYİ BİR ŞEKİLDE TANITILMALI”…
Bu içerik 1579 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Tanınmış gazetecilerden Can Pulak, Milas eski Belediye Başkanlarından Ünal Çetin ile birlikte MİTSO’yu ziyaret etti… MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile bir süre sohbet eden Can Pulak, Milas’ın çok büyük bir turizm potansiyeline sahip olmasına rağmen dışarıda pek bilinmediğini vurguladı… Milas’ın sahip olduğu turizm potansiyeline dikkat çeken Can Pulak “Milas, mutlaka iyi bir şekilde tanıtılmalı” dedi…

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Milas’ın tanıtılması için “Milas dostu gazeteciler”in Milas’a davet edilmesini öneren Can Pulak; “Biz tanıtımda yetersiziz. Biz tanıtımı beceremiyoruz. Ben de Turizm Bakanlığında çalıştım; yabancı dil bilmeyen insanlar yurtdışına gönderiliyor. Sonra bunlar için bir de tercüman gönderiliyor. Milas çok zengin bir turizm potansiyeline sahip. Fakat tanıtımı yetersiz. Milas böyle de Bodrum farklı mı? Hayır. Bodrum da yeterince tanıtılmıyor. Buralar yabancıların elinde olsaydı uçururlardı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tanıtım konusunda yetersiz kalıyor. 60 yılda 56 Kültür ve Turizm Bakanı değişti. Bunlar arasında bir Ertuğrul Günay biraz farklıydı. O da gitti. O Milas’a çok önem veriyordu” dedi.

Tanıtım konusunda basının önemine değinen Can Pulak “Bir yerin tanıtımında basın çok önemli. Ulusal basın buralara pek ilgi göstermiyor. Bence siz ulusal basından kalburüstü 10 - 15 gazeteciyi davet edin, ağırlayın. Milas’ı anlatın. Ulusal basından olup da Milas’ta evi olan kalburüstü 15 kadar gazeteci var. Onları bulun. Milas dostu gazetecilerin tavsiyelerini alın” dedi.

Kendisinin 1961 yılından bu yana Muğla bölgesinin fahri gönüllüsü olduğunu anlatan Can Pulak, “Burada bazı bölgeler gölgede kalmış. Bilinmiyor, tanınmıyor. Milas halıları çok önemli. Milas’ta bir Halı Müzesi açılabilir. Havalimanından yolcuları alıp Milas’a getirecek ve şehri gezdirecek bir sistem oluşturulabilir. Tanıtım için yapacak çok iş var” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, ziyareti nedeniyle Gazeteci Can Pulak’a ve eski Milas Belediye Başkanı Ünal Çetin’e teşekkür ederek, ‘Ne yazık ki Milas hak ettiği yerde değil. Sadece turizmde değil, tarımda da, ticarette de hak ettiği yerde değil. Milas’ı hak ettiği yere getirmek için yoğun bir çaba içindeyiz. Milas Zeytinyağına Coğrafi İşaret almayı başardık. Şimdi Milas Halılarının Coğrafi İşaret tescilini Sümer Holding’ten devralmak üzere başvurumuzu yaptık. Milas’ı ve ürünlerini tanıtmak için fuarlar düzenliyoruz, fuarlara katılıyoruz. Sizlerin tavsiyelerinin de bizim için çok büyük bir önemi var. Sizlerin tecrübelerinden yararlanmak bizim için büyük bir kazançtır” dedi.

Reşit Özer daha sonra Can Pulak’a, üzerinde, UNESCO’nun dünya geçici miras listesinde yer alan Uzunyuva Anıtmezarı’ndaki Hekatomnos Lahdinin bir yüzünde yer alan kabartmanın fotoğrafı olan bir porselen tabak armağan etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500