Advert
Advert
Advert

SARIKAYA MAHALLESİ DE PARKA KAVUŞTU…

SARIKAYA MAHALLESİ DE PARKA KAVUŞTU…
Bu içerik 1729 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi “Her mahalleye Çocuk Oyun Parkı” sloganıyla başlattığı çalışmalarını sürdürüyor…

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında şimdiye kadar 100 mahalleye çocuk oyun parkı kuran ekipler şimdide Sarıkaya Mahallesi’ndeki çocuklar için çalışıyor.

Sarıkaya Mahalle Muhtarı tarafından gösterilen yerde çalışma başlatan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri alanın düzeltilmesi ve çevre düzenini bitirilmesinin ardından çocuk oyun ekipmanlarının montajına başladı. Salıncak, kaydırak ve tahterevalli gibi çeşitli oyun gruplarının monte edildiği alan daha sonra yeşillendirilerek oturma bankları da monte edilerek vatandaşların da vakit geçirebileceği alan oluşturulacak.

Vatandaşlar tarafından da büyük beğeni toplayan çocuk oyun parkları hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Muhammet Tokat, sadece çocuklar için değil büyük küçük herkesin faydalanabileceği şekilde düzenleme yapıldığını belirtti.

Tokat “Sağlıkla, mutlulukla, paylaşımla bir arada olmanın değeriyle büyüyen çocukların, kentte yaşayan çocuklarla eşit şartları sağlayarak sağlıklı bir toplum oluşturacağının bilinciyle onlar için en iyisini ve en güzelini yapmaya çalışıyoruz. Bir taraftan yeni parkları kurarken bir taraftan da eski parkları yenileyerek, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyoruz. Park çalışmalarımız bundan sonra da vatandaşlarımızdan gelen talepler ve ihtiyaçlar çerçevesinde devam edecek. Bu parklarımız tüm halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500