Advert
Advert
Advert

STRATONİKEİA’DA 2 BİSİKLETLİ SÜVARİ…

STRATONİKEİA’DA 2 BİSİKLETLİ SÜVARİ…
Bu içerik 3101 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bisikletli Süvariler, tarihe bir yolculuk yaptılar.

Milas MİDOBİS üyelerinden Serdar Murat Sarı ve Öğretmen İmdat Çelik’in katıldıkları ‘Tarihe Yolculuk’ bisiklet gezisi, geçtiğimiz hafta sonu Yatağan Antik Kenti Stratonikeia’ya yapıldı.

64 kilometrelik Milas-Yatağan gezisi ile ilgili bilgi aktaran MİDOBİS üyesi Serdar Murat Sarı; “Yatağan gezimizin ilk hedefi antik kentimizle ilgili tarihi bilgileri öğrenmek ve bu bilgileri doğa ve tarih severlere aktarmaktır. Bu gezimizi ön tur gezisi olarak düzenledik ve daha kalabalık bir bisikletli grup ile ileriki tarihlerde yeni bir gezi gerçekleştireceğiz” dedi.

Sarı, tura çıkmadan önce MİDOBİS üyesi öğretmen Mehmet Acar’ın kendilerini ziyarete gelerek başarı dileklerini iletmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Rahatsızlığı nedeniyle bir süre aralarına katılamayan Mehmet Acar’a geçmiş olsun dileklerini ileten Bisikletli Süvariler, 18 Şubat Cumartesi günü Milas Selimiye gezisini gerçekleştirmek istediklerini vurguladılar.  Kış şartlarında bisiklet turlarının bir hayli güç olduğunu belirten Milas’ın Bisikletli Süvarileri; “Bisiklet kullanmanın bir sevda olduğunu her platformda dile getirmeye devam edeceğiz” dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500