Advert
Advert
Advert

KIRSALDAKİ ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR…

KIRSALDAKİ ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR…
Bu içerik 3398 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 2016 yılında kırsal mahallelerde başlattığı çalışmalarını 2017 yılında da sürdürüyor.

Milas Belediyesi Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, 2016 yılında Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından mahallelere yapılan talep toplama gezilerinin ardından mahalle Muhtarları ve vatandaşlardan gelen istekler doğrultusunda plan ve program yapan Fen İşleri Müdürlüğü şimdiye kadar birçok mahalleye hizmet götürdü.

Alt yapı, kilit parke döşemesi, köy meydanı düzenlemesi, çocuk oyun alanları oluşturulması, sathi asfalt kaplaması çalışmalarının yanı sıra kırsal alanlardaki diğer kurumlara ait köy camii, okulları ve sağlık evlerinin de bakım ve onarımlarını sürdüren ekipler yaptıkları çalışmayla mahallelerin çehresini değiştiriyor.

Yapılan Çalışmalar hakkında bilgi veren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; "Planlı ve programlı bir şekilde çalışıyoruz. Kırsal alan olarak bize bağlı olan 132 adet mahallenin çoğunda çalışmalarımızı bitirdik. Hedefimiz tüm mahallelerimize ulaşabilmek, köy içi meydan düzenlemeleri köy içi yollarını, sathi asfalt kaplama çalışmalarımızı yaparak halkımızı tozdan topraktan çamurdan kurtarıyoruz. Bunun yanı sıra çocuklarımızı da unutmayıp onlara oyun parkları kuruyoruz. Ekiplerimiz ayrıca sorumluluk alanımız dışında kalan diğer kamu kurumlarına ait okul, sağlık evi ve cami gibi binaların bakım ve onarımlarını da sürdürüyor.  Ekiplerimiz en son Fesleğen, Çamköy Sırtlan ve Karapınar mahallelerimizin cami, okul ve sağlık evlerinin bakım ve onarımlarını tamamladı. 2016 yılında, 2018’in sonuna kadar tüm mahallelerimizin cehresini değiştireceğiz demiştik. Çalışmaların başındayız. Güzel çalışmalara imza atacağımızı biliyoruz, ekibimize güveniyoruz. Ben emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum, yolumuza dur durak bilmeden devam ediyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500