Advert
Advert
Advert

BELEDİYEDEN ‘İHTARNAME’Lİ ÇÖZÜM YOLU…

BELEDİYEDEN ‘İHTARNAME’Lİ ÇÖZÜM YOLU…
Bu içerik 3036 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizin birçok noktasında sık sık karşılaştığımız “biriken çöpler” ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde sitemiz www.habermilas.com adlı Milas’ın haber portalı aracılığı ile haber yaparak, vatandaşların beklentilerini ve taleplerini yetkililere iletmiştik… Yayınlanan haberin ardından yetkililer, vatandaşların talebine “ihbarname” ile karşılık verdi…

Cumhuriyet Caddesi’ne Yakışmayan Manzara…

Milas’ın en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesinde biriken çöpler ve vatandaşların konuyla ilgili yetkililerden beklentilerini dile getirerek “CUMHURİYET CADDESİ’NE YAKIŞMAYAN MANZARA” başlıklı haberimizi yayınlamıştık.

Haberimizde “İlçemizin en işlek caddeleri arasında yer alan Cumhuriyet Caddesi’nde zaman zaman, atıkların bırakılması için yeterli alan olmamasından kaynaklanan kötü görüntüler ortaya çıkıyor. Bu ‘kötü görüntüler’ sadece ‘görüntü’ bakımından değil, özellikle esnaf ve yayalar için vitrinlerin albenisini düşürme ve kaldırımlarda yürüme güçlüğü gibi sorunlara neden olabiliyor. Cadde boyunca mini çöp aracıyla yapılan toplama çalışmaları yetersiz kalması ve ardından çıkan manzara ise Milas’ın Cumhuriyet Caddesi’ne hiç mi hiç yakışmıyor” ifadelerine yer vermiştik.

Sorun bu şekilde çözülmez…

Yapılan haberin ardından yetkililerden talepleri doğrultusunda çözüm bekleyen cadde esnafı, Milas Belediyesi Zabıta Ekipleri’nce dağıtılan “İhbarname” ile şaşkına döndü.

“Belediyenin İşyerleri ve Meskenlerle İlgili Durum Tespit Tutanağı” yazılı “ihbarname”de “işletmenizden çıkan çöplerin çöp toplama aracının geçişi saatleri olan sabah 08.30 / 09.00, öğlen 13.30 / 14.00 arasında çıkarılması” ifadesini gören esnaf bu uygulamaya tepki göstererek, “Cadde üzerindeki birçok işletme gıda alanında faaliyet gösteriyor. Bu ve diğer iş yerlerinin belediye personelinin çalışma saatine göre çöp çıkarması mümkün değil. Bu saatler kime göre, neye göre belirleniyor. Kaldı ki bu saatler arasında işyerindeki çöpler nereye bırakılacak? Eğer bu çöpler belirtilen saatler arasında işyerimizin önünde duracaksa ortaya çıkacak kötü koku ve görüntü Milas’a yakışacak mı? Belediye personelinin çalışma saatine göre mi, cadde üzerindeki esnafın hizmet alanı ve çalışma saatlerine göre mi? Konutların olduğu bir mahallede saat uygulamasını yapabilirsiniz ama sürekli hareketliliğin olduğu bölgelerde bu tarz saat uygulaması bizce çok yanlış. Sorun ya sık sık çöp toplama çalışması yapılmasıyla ya da farklı atık toplama şekilleri, yerlerin belirlenmesi, belirli aralıklarla çöp bidonu konulması yoluyla çözülebilir” dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
armagan     2017-02-14 tam bir komedi..... yakında bir karar cıkarırlar çöpleri kendiniz toplayacaksınız diye buna bile şaşırmam ben