Advert
Advert
Advert

‘MUĞLA MESLEK ODALARI PLATFORMU’ TOPLANDI…

‘MUĞLA MESLEK ODALARI PLATFORMU’ TOPLANDI…
Bu içerik 1286 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Meslek Odalarını bir araya getiren Muğla Meslek Odaları Platformu, 2017 yılının ilk toplantısını 6 Şubat Pazartesi günü, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Toplantıya, MUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ercan başkanlık etti…

MUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Dişcigil’in de hazır bulunduğu toplantıda; Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası, Maden Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Mali Müşavirler Odası, Veteriner Hekimler Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi başkanları ve temsilcileri bir araya geldiler.

MUTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, ilimiz Muğla’nın sorunlarının görüşüldüğü toplantının ana gündem maddesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) bünyesinde kurulması planlanan Mimarlık Fakültesi oldu.

Muğla Meslek Odaları Platformu, kurulması planlanan Mimarlık Fakültesinin Muğla il merkezinde yeralması konusunda görüş birliğine vardı. Toplantıda ayrıca, Mimarlık Fakültesi Öğretim Görevlileri ve Öğrencileri açısından fakültenin inşasının Mühendislik Fakültesine de yakın olması gerekçesi ile merkez kampüste; çizim atölyelerinden birinin de Büyükşehir Belediyesine yakın olması ve üniversiteliler ile vatandaşların kaynaşması açısından faydalı olacağı gerekçesiyle Muğla merkezde yapılması gerektiğine vurgu yapıldı.

Toplantıda ayrıca, inşası süren Tıp Fakültesi etrafında Eczacılar, Cenaze Levazımatçıları, Otel, Restaurant ve Cafe İşletmeleri için uygun bir alan yaratılması konusunda, Orman Bakanlığına başvuru yapılması gerektiği görüşüne varıldı.

“Kurumlarımız adına üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Mimarlık Fakültesine uygun yer tahsisi için tüm siyasilerimizin bu önemli konuda desteklerini bekliyoruz” diyen STK temsilcileri, Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odalarının Mimarlık Fakültesi konusunda yapacakları araştırma çalışmalarının ardından oluşturulacak altyapı ile MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’a bir ziyaret gerçekleştirerek talepler ve önerilerini iletecekler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500