Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ASIL TERÖRİST ŞU ANDAKİ İKTİDARDIR!..

ASIL TERÖRİST ŞU ANDAKİ İKTİDARDIR!..
Bu içerik 4630 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan ile CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, TBMM’de düzenledikleri basın toplantısında son yayınlanan KHK ile -FETÖ/PDY ile hiçbir ilgisi olmayan- çok sayıda öğretim üyesi ile ilgili olarak alınan ‘ihraç’ kararlarına tepki gösterdiler...

“Bu bir terördür”

CHP Ankara  Milletvekili Şenal Sarıhan, basın toplantısında yaptığı konuşmada, 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında bugüne kadar 20 Kanun Hükmünde Kararname yayınlandığına dikkat çekip, son yayınlanan KHK da dahil olmak üzere bu kararnamelerle 102 bin 125 kamu görevlisinin meslekten ihraç edildiğini belirterek, “102 bin 125 kamu görevlisi işsiz ve aşsız bırakıldı. Bu bir cezalandırmadır. Bu cezalandırmanın herhangi bir hukuki gerekçesi var mıdır? Yoktur. Bu, OHAL hukukuna da uygun değildir. Ayrıca bu sayıyı en az 3’le çarpmak lazım. Bu ceza alanını genişletmek lazım. Özelikle eğitim emekçilerine ve akademisyenlere yönelik saldırıların tüm yurttaşlara yönelik bir ceza olduğunu öğrenmek gerekir. Ben öğrenmeden yoksun bırakılıyorsam, aydınlanma olanağından yoksun bırakılıyorum demektir. Verilen ceza hepimize verilmiş olan bir cezadır. Üniversitelerin özerk olması için mücadele veriliyor. Hem eğitilen hem eğitenlerin özgür bir ortamda olması hedefleniyor. Siz şimdi baskı tehdit ve sindirme yaratıyorsunuz. Terör baskı, sindirme ve yıldırma gerçekleştirir. Şimdi, devlet eliyle baskı, sindirme ve yıldırma gerçekleştiriyorsunuz. Bu bir terördür. İnsanlar kaybedecek hiçbir şeyleri kalmayınca isyana yönelirler” diye konuştu.

“Bir devlet, kendi vatandaşına tuzak kuramaz”

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir de, son yayınlanan KHK ile alınan kararlara tepki göstererek şöyle konuştu:

“Şu son günlerde yaşanan olaya baktığımızda; Doğu'da nasıl ki PKK kendi halkının, kendi vatandaşlarının üzerinde gece gündüz ya da yol keserek baskı kuruyorsa, terörize ediyorsa ve biz bunları hep kınamışsak şimdiye kadar ve o insanlar iki baskı altında kalmışsa bugüne kadar; şimdi bunun, Türkiye'de yaşanan OHAL yasası altında yapılıyor olması gerçekten üzücü. Hükümet uygulamalarıyla OHAL'i ya da yasal bir uygulamayla  insanları kendi çalışanları üzerinde terörize bir uygulama yapmamalıdır. Bunu ileri demokrasi adına yapıyor. Maalesef 15 yıldır Türkiye'de kurban ve mağdurların sayısı gün geçtikçe artıyor. Bir devlet, kendi vatandaşına tuzak kuramaz. Akademisyenlerimize yapılan terör uygulamasını kınıyorum. YSK'nın eşitlik ilkesini yok ediyor kararname ile. İsteyen kanal istediğini çıkarır istediği kadar. Hayır diyenler terörist diyor ya, asıl terörist şu andaki iktidardır.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
boğ     2017-02-13 onların yaptıkları teröre desteklerken suç değil beyefendileri alınca akademisyen ne içiyorsunuz siz ya