Advert
Advert
Advert

MİLAS DAHİL TÜM ÜLKE GENELİNDE…

MİLAS DAHİL TÜM ÜLKE GENELİNDE…
Bu içerik 6572 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile koordineli olarak 81 ilde huzur uygulaması gerçekleştirdi... İlçemizde de gerçekleştirilen huzur uygulamasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yönetti…

Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile koordineli olarak 81 ilde huzur uygulaması gerçekleştirildi.

İlçemizde jandarma ve polis ekiplerince Milas - Selimiye karayolu üzerinde yer alan polis kontrol noktasında ortaklaşa olarak gerçekleştirilen çalışma sırasında durdurulan minibüs, otobüs, kamyonet ve otomobillerde jandarma ve polis ekiplerine ait uyuşturucu ve bomba arama dedektör köpekleriyle arama yapıldı.

Jandarmadan 11 ayrı noktada çalışma…

Öte yandan Milas İlçe Jandarma Komutanlığı Ekiplerince ilçemizin 11 ayrı noktasında 120 personelin katılımıyla çalışma sürdürüldü.

2 bin 500 kişi şahsın kimlik kontrolü yapılırken, sorgulama sırasında araması bulunan 4 kişi yakalandı. Bin 200 araç ve 29 işyerinde ise kontroller yapıldı. Evrak eksiklikleri bulunan 9 araca ve 7 işyerine para cezası kesildi.

Ülke genelinde 80 bin 88 personel ile…

Uygulamada toplam 80 bin görevlinin yer aldığını belirtilen açıklama şöyle;

“Ülkemizin huzur ve güvenliğinin teminatları olan Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 81 ilde koordineli olarak 10 Şubat akşamı sabit yol uygulaması ve umuma açık yer uygulaması şeklinde iki aşamalı uygulama gerçekleştirdi.

Uygulamalar esnasında temel insan haklarına saygılı, özgürlük ve güvenlik dengesine önem veren bir yöntem ile mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması suç işleme amacındakilerin caydırılması ile aranan şahıs ve araçların yakalanması amaçlandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Sahil Güvenlik Komutanı V. Bülent Olcay, Sahil Güvenlik Komutanı Yardımcısı Albay Ahmet Kendir, Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinasyon Merkezinden canlı bağlantılarla takip ettiği uygulamalara Polis, Jandarma ve Sahil Güvenlik birimlerinden toplam; 13 bin 966 ekip, 17 hava aracı, 71 deniz aracı, 417 dedektör köpeği, 80 bin 88 görevli katıldı.

Birçok il ve ilçede polis, jandarma ve sahil güvenlik birimlerince ortak uygulama noktaları oluşturuldu. Şehir giriş/çıkışları ile önceden tespit edilen 18 bin 131 hassas noktada şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uygulamayı Emniyet Genel Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezinden koordine etti. Bakan Soylu, uygulama noktalarında görevli emniyet, jandarma ve sahil güvenlik personeline canlı bağlanarak, denetimler hakkında bilgi aldı.

Güvenlik birimleri 9 Aralık 2016 ile 28 Ocak 2017 tarihinde de ülke genelinde denetimler yapmıştı.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500