Advert
Advert
Advert

“BODRUM DEĞİL, MİLAS-BODRUM” TEPKİSİ!..

“BODRUM DEĞİL, MİLAS-BODRUM” TEPKİSİ!..
Bu içerik 10388 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas - Bodrum Havalimanı’nın adının havayolu şirketleri tarafından sürekli Bodrum Havalimanı şeklinde anons edilmesine Milas’ın yerel yöneticileri tepki gösterdi…

Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, TOBB’nin Ankara’da düzenlediği Türkiye Ekonomi Şurası’na gidiş ve gelişlerinde THY uçaklarında sürekli olarak "Bodrum Havalimanı" diye anons edilmesine tepki gösterdiler... Tepki üzerine THY, uçak içi anonslarını "Milas - Bodrum Havalimanı" olarak düzeltti…

TOBB’nin Ankara’da düzenlediği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve bazı bakanların da katıldığı Türkiye Ekonomi Şurası’na Milas’tan davetli olarak Milas OSB Başkanı Kaymakam Eren Arslan, MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer gittiler.

Milas heyetinin Ankara’ya gidişi ve dönüşü sırasında THY uçağında ‘Milas-Bodrum Havalimanı’ndan sürekli olarak "Bodrum Havalimanı" ve "Bodrum'dan Ankara'ya uçuyoruz..." ya da "Şimdi Bodrum'a iniyoruz" gibi anonslar yapıldı.

Bunun üzerine, başta Kaymakam Eren Arslan olmak üzere MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, THY pilotlarının ve hosteslerinin anonslarına tepki göstererek Havalimanının resmi adının "Milas - Bodrum Havalimanı" olduğunu ve Havalimanının Milas ilçesi sınırları içinde yer alması nedeniyle gidilen veya gelinen yerin Milas olduğunu hatırlattılar.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, hosteslere “Havalimanı Milas ilçesi sınırları içindedir ve resmi adı da Milas - Bodrum Havalimanı’dır. Biz MİTSO olarak bu konuda THY Genel Müdürlüğüne iki yıl önce yazılı başvuruda bulunmuştuk. Başvurumuz üzerine THY Genel Müdürlüğü, Havalimanının resmi adının tam olarak okunması için tüm pilotlara ve hosteslere yönelik bir talimat yayınlamıştı. Lütfen siz de bu talimata uyunuz ve havalimanının resmi adını Milas - Bodrum olarak tam olarak okuyunuz. Kalktığımız ve vardığımız yerin adının da Milas olduğunu lütfen anons ediniz” diye uyarıda bulundu.

Milas Kaymakamı Eren Arslan ve MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ile Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in hatırlatması üzerine uçak içindeki anonslar yinelendi ve havalimanının adı Milas - Bodrum olarak düzeltilerek yeniden okundu.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Oda yönetimi olarak havalimanının adının resmiyette olduğu gibi tam olarak okunmasını ve Milas ilçesi sınırları içindeki havalimanına inişlerde ve kalkışlarda Milas adının kullanılması konusunda son derece duyarlı olduklarını ve titiz davrandıklarını belirterek, “Biz Oda yönetimi olarak zaten bu konuda iki yıl önce THY Genel Müdürlüğüne yazılı başvuruda bulunarak havalimanını adının resmiyette olduğu gibi Milas - Bodrum şeklinde anons edilmesini talep etmiştik. Genel Müdürlük de bu konuda bir talimat yayınlayarak pilotların ve hosteslerin, gidilen veya gelinen yer olarak Milas, havalimanının adının ise Milas - Bodrum olarak anons edilmesi talimatını vermişti. Biz bu konuda son derece hassasız ve titiziz. Tüm THY ve diğer uçaklarda havalimanının resmi adının tam olarak anons edilmesini istiyoruz. Havalimanının adı Bodrum değil, Milas - Bodrum'dur. Gidilen veya varılan yer ise Bodrum değil Milas’tır” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet     0000-00-00 İsme takilacaklarina havaalanına Milas'tan servis otobüsü koysunlar. Havaalanına Milas'tan gitmek işkence. Milaslilar neden talepte bulunmuyor anlamıyorum.
Hüseyin de     0000-00-00 Milas bodrum havalanıdır aynen öyle okunur
Hüseyin de     0000-00-00 Milas bodrum havalanıdır aynen öyle okunur
Hüseyin de     0000-00-00 Milas bodrum havalanıdır aynen öyle okunur
Hüseyin de     0000-00-00 Milas bodrum havalanıdır aynen öyle okunur