Advert
Advert
Advert

DEVECİLİK KÜLTÜRÜ YAŞAYACAKTIR…

DEVECİLİK KÜLTÜRÜ YAŞAYACAKTIR…
Bu içerik 1812 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

8 Şubat Çarşamba günü Radyo Gözlem’de yayınlanan Spor Saati programının konuğu olarak yer alan Milas Devecilik Kültürü ve Deve Güreşlerini Yaşatma Derneği Başkan Yardımcısı Çağrı Uzun yaptığı konuşmada, 19. yüzyıldan bu yana yaşayan ‘Devecilik Kültürü’ mirasını sürmeye çalıştıklarını söyledi.

Devecilik kültürü ve deve güreşlerinin Ege Bölgesine has bir kültür olduğunu vurgulayan Çağrı Uzun, “Yörük kültürünün vazgeçilmez bir parçası olan devecilik, hem Ege Bölgesinde hem de ilçemiz Milas’ta en canlı bir şekilde yaşatılmaktadır” dedi.

12 Şubat Pazar günü Yeni Milasspor Kulübü yararına yapılacak olan Milas Deve Güreşleri ile ilgili ayrıntılı bir bilgi veren Başkan Yardımcısı Çağrı Uzun; “pazar günü, Milas Arena’da Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinin namlı güreşçi develerini izleme şansımız olacak” dedi.

110’a yakın devenin sahaya çıkacağını belirten Spor Saati konuğu Çağrı Uzun, pazar günü havanın güzel olacağı müjdesini vererek, Milaslı tüm güreş severleri Milas Arena’ya davet etti.

Devecilik kültürünün ve yapılan deve güreşlerinin bir ilçeye getirdiği kazanımları da vurgulayan Çağrı Uzun her Şubat ayında, Milas’ta deve güreşi düzenlendiğini söyleyerek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Milas Spor Muhabiri Hüseyin Açar’ın hazırladığı ve sunduğu Spor Saati her Çarşamba 13.00-15.00 saatleri arası, Radyo Gözlem’de sporseverlerle buluşmasını sürdürüyor.

Milas’ın spordaki takipçisi olan Radyo Gözlem’de yayınlanan Spor Saati’nde haftanın oynanan spor karşılaşmaları sonuçları, oynanacak olan spor karşılaşmalarının programı ve en yeni spor haberleri dinleyicileri ile buluşmaya devam ediyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500