Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ADI VARLIK FONU, SONU YOKLUK OLACAK…

ADI VARLIK FONU, SONU YOKLUK OLACAK…
Bu içerik 4752 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban çıkarılan kanun hükmünde kararnamelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarının bir gecede yandaş yöneticilerin yetkili olduğu fona devredildiğini söyledi ve 15 yıllık AKP iktidarının ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğini kararttığını, içtiğimiz çayın bile tadını bırakmadığını söyledi.

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban; “Ülkemiz ne yazık ki çıkarılan Kanun Hükmünde kararnamelerle yönetilir hale geldi. Bir gecede Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımları, milli kuruluşları, paha biçilemez değerleri devredilebilir, denetlenemez hale getirildi. Adına Varlık fonu dedikleri yöneticilerinin tamamı yandaş olan Varlık Fonu ile devletin bankaları, postanesi, madenleri, kazanan kurumları gözden çıkarıldı.

Atatürk devrimlerini, Türkiye Cumhuriyeti kazanımlarını bir türlü içine sindiremeyenler iktidara geldiklerinden itibaren özelleştirme adı altında ülkemizin milli kaynaklarını neredeyse bir yıllık kazançlarına elden çıkardılar. Tüpraş, Türk Telekom, Petkim, Tekeli satan birçok bankayı özelleştiren bu iktidar şimdi de Varlık Fonu diye bir kurum icat ederek elde kalan, ekonomiye gelir sağlayan son kaleleri de bu fona aktardı.

Bu kurumlarımız; Ziraat Bankası, Türkiye Petrolleri, PTT, BOTAŞ, Borsa İstanbul, Türksat, ETİ Maden, Çaykur, Türk Telekom’daki Hazine’nin yüzde 6.68’lik hisse Bakanlar Kurulu kararıyla bir süre önce kurulan Varlık Fonu’na devredildi. Türk Hava Yolları (THY) ve Halkbank'ın da Başbakanlık Özelleştirme İdaresi'nin sahip olduğu payların özelleştirme kapsam ve programından çıkartılarak Türkiye Varlık Fonu'na devredileceği açıklandı. Ayrıca, Savunma Sanayi Destekleme Fonu’nun 3 milyar lirası da 3 ay süresince Fon’un kullanımına açıldı. Daha önce Fon’a Milli Piyango ve şans oyunları devredilmişti.

Cebimizdeki üç kuruş paraya vergilerle göz diken, içtiğimiz çayda tat bırakmayan, çiftçimizin bankasına el atan, bizlere dünyanın en pahalı yakıtını satan, ülkemizin kazanımlarını birkaç yandaşın yönettiği kuruma devreden bu hükümet ülkeyi yönetememekte, ekonomiyi de iflasa sürüklemektedir. Referandum öncesi milletimize cici görünmeye çalışmak için küçük vergi indirimleri yapan hükümet referandum sonrası için de bütün kararları tek adama devretmenin hesabını yapmaktadır. Oysa Türkiye Cumhuriyeti bir gecede çıkarılan kanun hükmünde kararnameler ya da bir kişinin ağzından çıkacak kararlar ile yönetilemez. Türkiye Cumhuriyeti Türk Milletinin demokratik yöntemlerle meclise gönderdiği milletvekilleri ve Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir anlayışı ile yönetilir. Bütün bu yaşananlardan sonra bir gecede milli değerlerimizin elden gitmemesi için, çocuklarımızın geleceği için, Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması için herkesin HAYIR demesi gerekiyor” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500