Advert
Advert
Advert

MUSKİ’DE FATURALAR AYLIĞA MI DÖNÜŞTÜ?...

MUSKİ’DE FATURALAR AYLIĞA MI DÖNÜŞTÜ?...
Bu içerik 5099 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geçmişten bugüne kadar her iki ayda bir gelen su faturaları, 2017 yılının ilk ayında gelen 2. bir fatura ile vatandaşın kafasını karıştırdı… Su faturaları aylığa mı dönüştü diye düşünen vatandaş gazetemiz haber merkezine ulaşarak bu konuyu sorguladı…

Haber Merkezimize ulaşan bu bilgi üzerine öncelikle Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğüne ulaşarak bilgi edinmeye çalıştık. Genel Müdür sekreterliğine bağlanan telefonumuz, MUSKİ Basın ve Halkla İlişkiler birimine yönlendirildi. Telefonumuza yanıt veren yetkili konu ile ilgili bilgisi olmadığını, bu konuyla ilgili öğrenmek istediğimiz bilgileri mail aracılığı ile kendilerine göndermemizi daha sonra soruların yazılı olarak cevaplandırılacağını iletti. Bunun üzerine MUSKİ Abone Su İşleri Daire Başkanı Funda Kuş’a ulaşmaya çalıştık. Telefonumuza yanıt veren görevli Funda Hanımın toplantıda olduğunu, daha sonra bizlere ulaşacağını ifade etti ancak gün boyu herhangi bir geri dönüş gerçekleşmedi.

Gazete Güney Ege olarak bununla da yetinmeyip MUSKİ Milas Şubesine ulaşarak buradan bir bilgi almaya çalıştık lakin buradaki görevlilerden de su faturalarının aylığa dönüp dönmediği ile ilgili sağlıklı bir bilgi alamadık. Görüştüğümüz yetkili de yanındaki kişiye “su faturaları aylığa mı dönüştü” diye sorarak bilgi almaya çalıştı. Yetkili, yanında bulunan kişiden bilgi almaya çalışarak bizlere; “Evet bundan sonra 12 fatura tahsil edilecek” dedi.

Vatandaş tarafından fotoğrafları çekilerek bize mail olarak gönderilen iki ayrı faturadan anlaşıldığı üzere faturalar, aylığa dönüşmüş. Ancak Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bu konuda aldığı bir karar henüz kamuoyuna duyurulmadı. MUSKİ ve Milas Şubesine defalarca bağlanarak bilgi edinmeye çalışmamamıza rağmen Gazete olarak karşımızda sağlıklı bir bilgi verecek yetkili bulamadık. Telefon görüşmelerimiz sırasında bağlandığımız her yetkili yanındakilere “fatura aylığa mı dönüştü” sorusunu sordu. Buradan anlaşılıyor ki orada çalışan görevlilerin de konudan haberleri yok. Kamuoyunu bilgilendirme adına araştırma yapan bir gazete olarak su faturalarının aylığa dönüşüp dönüşmediği gibi basit bir soruya cevap verecek muhatap bulamazken, vatandaş hangi yetkiliye ulaşıp da bilgi edinebilir? Vatandaşlar daha 20.02.2017 son ödeme tarihli faturasını yatırmadan, 20.03.2017 tarihli son ödeme faturalarını nasıl yatıracaklarını kara kara düşünmeye başladılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500