Advert
Advert
Advert

YAPILANDIRMADA SÜRELER UZADI…

YAPILANDIRMADA SÜRELER UZADI…
Bu içerik 2510 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında ödemesi gereken tutarları süresinde ödemeyenlere yeni bir fırsat doğdu… 27 Ocak 2017 tarihinde yayınlanan 6770 sayılı kanuna eklenen iki geçici madde ile yapılandırmada ihlale neden olan ödemeleri için Mayıs ayının sonuna kadar ek süre tanındı…

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, 27.01.2017 tarihinde yayınlanan 6770 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 26'ıncı maddesine geçici iki madde eklenerek, yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde ödemesi gereken tutarları süresinde ödemeyerek kanun hükümlerini ihlal edenler için süre uzatıldı. Bu durumda olanlar, geç ödeme zammıyla birlikte ödeme tutarlarını Mayıs ayının sonuna kadar yapabilecekler. Bu şekilde ödemelerini yapanlar yeniden yapılandırma kanununun sağladığı olanaklardan yararlanmaya devam edecekler.

6736 sayılı Kanun kapsamında yapılandırma için başvuruda bulunmuş ancak Kasım ve Aralık ayları taksitlerinden herhangi birini veya her ikisini ödemeyerek yapılandırması bozulan üyeler için taksitlerin vade tarihinden, 6770 sayılı Kanun yayınlandığı tarih olan 27.01.2017 tarihine kadar hesaplanacak gecikme zammı ile birlikte Mayıs 2017 sonuna kadar ödemeleri halinde yapılandırmadan yararlanmaya devam edebilecekler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yeniden Yapılandırma kapsamında ödemesini geciktirenler için yeni bir fırsat doğduğunu belirterek bu durumda olan Oda üyelerinin mutlaka bu fırsatı değerlendirmelerini istedi.

Özer, “Yeniden yapılandırmaya giden üyelerimiz eğer ödemelerini aksatmışlarsa mutlaka bu son fırsatı iyi değerlendirmeliler. Bu durumda olan üyelerimiz, geç ödeme zamlarını da ödemeleri kaydıyla ödemelerini Mayıs ayının sonuna kadar yapabilecekler” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500