Advert
Advert
Advert

YATAĞAN MADEN İŞÇİLERİNDEN, KAN BAĞIŞI!

YATAĞAN MADEN İŞÇİLERİNDEN, KAN BAĞIŞI!
Bu içerik 1391 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kan ihtiyacını karşılamak ve kan stoklarında çeşitli gruptan kanların bulunması için çalışmalarını sürdüren Kızılay Marmaris Kan Bağış Merkezi, Yatağan Termik Maden Direktörlüğü çalışanlarından 50 ünite kan bağısı topladı.

Marmaris Kan Bağışı Merkezi sorumlu Hekimi Ömer Çiçek, Türkiye’de Kızılay’ın 18 kan bağışı merkezi bulunduğunu, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen yıllık 2.5 milyon ünite kanın bu merkezler tarafından karşılanmaya çalışıldığını belirterek şunları söyledi: “Marmaris Kan Bağışı merkezi, Ege Bölgeye bağlı. Marmaris, Ege Bölgeye bağlı 7 kan merkezinden birisi. 5-6 ekiple çalışma yapıyoruz. Gezici istasyonumuzla Kurumlardan, ilçe, belde ve köylerden kan bağışı alıyoruz. Marmaris olarak yılda 32 bin ünite kan topluyoruz. Hedefi tutturuyoruz. Vatandaşların kan bağışlama bilincine sahip olmaları gerekir. Bağışlanan kanlar, birçok hayatin kurtarılmasını sağlar."

Kan bağışının insani bir görev olduğunu belirten, Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Hemşire Nilüfer Erdoğan’da, İSG eğitimi alan bir grup maden çalışanına kan bağışının önemi üzerine bir sunum yaptı. Hemşire Erdoğan, sunumunda; "bu konuda vatandaşlar duyarlı olmalı. Bir ünite kan, üç hayat kurtarır. Bugün başkasına yarın bize lazım olur. Kan vermenin faydası var, zararı yok" diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500