Advert
Advert
Advert

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN, TÜRKİYE’DE BİR İLK…

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN, TÜRKİYE’DE BİR İLK…
Bu içerik 4134 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda başlatılan ve Türkiye’de bir ilk olan “Mor Yaşam” projesinde çalışmalar devam ediyor…

Aralık ayında başlayan ve cezaevindeki kadınlar ile 18 yaş altındaki çocuklara temizlik, kişisel hijyen ve bakım malzeme desteğinin yapıldığı “Mor Yaşam” projesi tüm hızıyla devam ediyor. Muğla E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Seydikemer Eşen T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kalan kadınlar ve 18 yaş altı çocuklara daha önce 85 destek paketi teslim edilmişti. Geçtiğimiz hafta yapılan çalışma ile de 11’i çocuk 62 kişiye destek paketi yetkililer tarafından verildi.

“Türkiye’de ilki gerçekleştiriyoruz”

Türkiye’de ilk olan bir proje gerçekleştirdiklerini belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün konuyla ilgili olarak “Sosyal belediyecilik anlamında vatandaş odaklı hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda cezaevlerinde kalan kadınların ve cezaevlerinde anneleri ile birlikte kalan çocukların bir nebze olsun yanlarında olmak için “Mor Yaşam” projesini başlattık. Bu güne kadar 147 kişiye bu proje ile ulaştık. Projemiz bundan sonra da devam edecek” ifadelerini kullandı.

Çalışmalarını vatandaş odaklı hizmet anlayışı ile sürdürdüklerini dile getiren Başkan Gürün; “Birçok alanda vatandaş odaklı hizmetleri gerçekleştirmeye, gün geçtikçe yeni projeler üretmeye devam ediyoruz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı anlayış ile hizmetlerimizi sürdüreceğiz. İlklerin şehri olan Muğla’da ilkleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Muzaffer     0000-00-00 Yapsinlar yapsinlar tek tarafli düsunmeye devam etsinler bi tarafta yardim ediyoz diyolar bir tarafta kendi resmi personeline maasini ödeyemiyor böyle bir büyük sehir belediyesi bünyesindeyiz laf laf sadece laf konusuyolar her konumda her kesimden düsunce yok anca bir nokta halk sadece halk diyolar bu ülkede sadece yaslilar yok hasta bakima muhtaclar yok esnafi düsündüklerini söylüyolar ama sadece ayakta kalmak dertleri olmaz böyle bir yöneticilik olmaz bitirdiler muglayi her gecen gün geri gidi