Advert
Advert
Advert

BAŞKAN GÜRÜN, 3 YILLIK ÇALIŞMALARINI ANLATTI…

BAŞKAN GÜRÜN, 3 YILLIK ÇALIŞMALARINI ANLATTI…
Bu içerik 1445 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, ilimiz merkez ve ilçelerinde bulunan basın mensuplarıyla bir araya gelerek 2014, 2015 ve 2016 yıllarında Muğla Merkez ve ilçelerinde büyükşehir tarafından yapılan çalışmaları değerlendirdi… Başkan Gürün, 2017 yılı bütçesinden ise Muğla Büyükşehir Belediyesi ve MUSKİ olarak Muğla’ya 470 milyon yatırım bütçesi ayırdıklarını söyledi…

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014, 2015 ve 2016 yıllarında yapılan çalışmaları değerlendirmek ve 2017 yılı bütçesi ile yapılması planlanan yatırımlar hakkında bilgi aktarmak üzere Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

Bugüne kadar 565 milyon yatırım yaptık…

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Muğla Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları’nın katılımlarıyla Muğla merkez ve ilçelerinde görev yapan basın mensuplarına bilgi aktaran Başkan Gürün, “30 Mart 2014’de değişen yerel yönetimler yasası ile Muğla Büyükşehir Belediyemiz kuruldu. Bu yasayla birlikte Muğla’da bir Büyükşehir Belediyesi, 13 ilçe belediyesi, 565 mahalle muhtarı vatandaşlarımız için hizmet vermeye başladı. Muğla, 13 bin 247 kilometrekare yüzölçümü ile Türkiye’nin mega kenti İstanbul’un üç katı büyüklüğe sahip. Bu eşsiz ve geniş coğrafyada, olmayan bir Büyükşehir Belediyesi'ni kısa sürede kurduk ve vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladık. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve MUSKİ olarak Muğla’mıza bugüne kadar 565 milyon yatırım yaptık. 2017 yılı için de Muğla Büyükşehir Belediyesi ve MUSKİ olarak Muğla’mıza 470 milyon yatırım bütçesi ayırdık” dedi.

Aciliyet sırasına göre yatırımlarımızı ve hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz…

Muğla’da bir Büyükşehir Belediyesi, 13 ilçe belediyesi ve 565 mahalle muhtarıyla büyük bir aile olunduğunu dile getirerek konuşmasını sürdüren Başkan Gürün, “her aile ferdinin isteklerinin olacağını bilerek, önem ve aciliyet sırasına göre yatırımlarımızı ve hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak, Seydikemer Doğanlar’da karla mücadele ederken, Milas Sarıkaya mahallesine ilk içme suyu hattını bağlayan, Bodrum’da haşere ile mücadele eden, Yatağan’da evde bakım hizmeti ile Ahmet amcayla ilgilenen, Menteşe’de kısa mola hizmeti ile Ayşe teyzenin evladına göz kulak olan, Marmaris’te konforlu otobüsleri ile 65 yaş üstü vatandaşlarımızı ücretsiz taşıyan, Fethiye Ölüdeniz, Belceğiz’de alt yapı sorununu çözen bir kurum haline geldik. Muğla’da vatandaşlarımıza söz verdiğimiz hizmetleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

MUTTAŞ’ın araçları Milas’ın içerisine girerse…

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışma yapan daire başkanlıklarının üç yıllık süre içerisinde yaptığı bazı çalışmaları kısa kısa yeniden hatırlatan Başkan Gürün, toplantıyı takip eden Milas Önder Gazetesi sahibi A. Coşkun Efendioğlu’nun ilçemizin otopark sorunu, meydan düzenlemesi çalışmaları ve MUTTAŞ taşımacılığı ile ilgili sorularını da yanıtladı.

MUTTAŞ araçlarının Milas içerisine girerek yolcu alması talebini MİTSO Başkanı Reşit Özer’in de kendilerine iletmesiyle değerlendirdiklerini belirten Başkan Gürün, aracın Milas’ın içerisine girerek yolcu alma işlemini gerçekleştirmesinin hava limanına yetişmeye çalışan yolcuların zamanları açısından olumsuz olduğunu söyledi. Gürün, ancak araçların yol güzergahından yolcu alabileceklerini, Milas’tan ulaşımın, yolcu kapasitesi araştırması yapıldıktan sonra ayrıca ele alınması gerektiğini söyledi.

Milas’ın otopark sorunu…

İlçemizde yaşanan otopark sorununun çözülmesi için Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bir girişimde bulunup bulunmadığı sorusuna ise Başkan Gürün, “Otopark konusunu Muhammet başkanımla birlikte birçok kez konuştuk. Milas öyle bir yer ki nereyi kazarsanız kazın mutlaka altından tarih fışkırıyor. Kazamadığımız için Milas’a katlı bir otopark yapmayı planladık. Bununla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Bu konuda gelişmeler de var, ama nereye yapılmasının düşünüldüğünü, o aşamada söylemek daha doğru olur diye düşünüyorum. Aslında otopark konusu tüm vatandaşlarımıza da, özel işletmelere de açık bir konu. Yani Milas’ta arazisi bulunan her hangi bir vatandaş otopark yapmak istediğinde bizler de elimizden geldiğince desteği sağlayacağız” dedi.

Milaslılar biraz nefes alsın…

Cumhuriyet Caddesi, Müştakbey Caddesi, Atatürk Bulvarı ve İnönü Caddelerinin kesiştiği noktadaki kavşak düzenlemesinin ne zaman yapılacağı sorusunu da yanıtlayan Başkan Gürün, “Milaslılar iki yıl çok çamur gördü. Biraz nefes alsınlar dedik. Yarıyıl tatilinde yapılması çok zordu. Çünkü burada sadece büyükşehir olarak bizler çalışma yapmayacağız. Alt yapı sırasında Aydem ve Telekom gibi kurumların da çalışmaları olacak. Onların çalışma tarihlerini belirlemelerini de bekliyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500